Az ágazat új, digitális ökoszisztémája egyre több területen mutatja meg magát, de nagy kérdés, hogyan válik ez kézzel fogható eredményeket hozó rendszerré. Egy meet up azoknak, akik a gyakorlatban szeretnék látni a BIM költségcsökkentő és egyéb áldásos hatásait.
Miként válik nap végén a drága BIM a legnagyobb megtakarítássá? Többek közt erre a kérdésre is választ ad a BuildEXT Kft. szervezésében megvalósuló építőipari meet up szeptember 13-án és 14-én Budapesten.
Az eseményen a beharangozója szerint az építőipar 4.0 által megadott irány lesz a középpontban, és hogy miként áll össze az ágazat új, digitális ökoszisztémája hatékonyan működő operációs rendszerré. Arra is keresik majd a választ, hogy mindehhez a változáshoz milyen össz-szakági workflow, AI technológia, illetve szervezeti paradigmaváltás szükséges.
Mindezt kézzel fogható eszközökkel igyekeznek majd átadni, miután
Az összegzésből az is kiderül, hogy az eseményt azoknak a beruházóknak, tapasztalt projektmenedzsereknek és senior tervezőknek szervezik, akik nyitottak a változásra és átfogó képet szeretnének kapni, hol jár az építőipar digitalizációja, és miként írja felül a hagyományos tervezési módszereket a digitalizáció.
„Régen a tervező rajzokat készített, mára a tervezőt integrátornak hívják és egy szofisztikált szoftverszinergiában információmodellt épít, amire applikációkat csatol és ez átalakítja a tervezés, a projekt menedzsment, az építés és az üzemeltetés folyamatát. Az eredmény az építőipar új operációs rendszere, új világszabvány, új állami szabályozás és a nap végén egy versenyképes, gyors és hatékonyan működő iparág”
– olvasható az ajánlóban.
A jövő szerdán este 6-kor kezdődő - továbbá a nagy érdeklődés miatt másnap, azaz jövő csütörtökön ugyanebben az időpontban szintén megrendezésre kerülő - eseménynek a ZenGarden Irodaház ad otthont a budai belvárosban, további részletek a linkre kattintva olvashatók.
Lapunk információi szerint az eredetileg szeptember 13-ra meghirdetett eseményre mindössze 48 óra alatt betelt a regisztráció, emiatt másnapra is meghirdetik a meet upot a szervezők, a túljelentkezést csütörtökre átirányítva. A csütörtöki eseményre ezen a linken lehet regisztrálni.
A generálkivitelező Duna Aszfalt Zrt. és a tervező CÉH Zrt. különleges mérnöki teljesítményét ismerte el az Acélszerkezeti Szövetség.
Egy útszakasz, ami többet tud a forgalomról, mint a sofőrök – és adatban beszél. Az M1–M7 autópálya budaörsi szakaszán zajló fejlesztés során a Magyar Közút és a BME közösen építik ki további ipari partnerekkel együttműködésben azt a digitális infrastruktúrát, amely valós időben képes érzékelni, értelmezni és modellezni a közlekedést.