A látogatók több, mint 20 szakmai szervezet standját kereshették fel, és kerekasztal-beszélgetéseken vehettek részt.
A Közbeszerzési Hatóság október 19-én rendezte meg Közbeszerzési Expó 2023 nevű interaktív szakmai rendezvényét a közbeszerzések területén működő legjelentősebb szakmai szervezetek részvételével a Ludovika Campuson. A KH közleménye szerint a szervezet egyik legfontosabb eszköze a prevenció, ennek érdekében nagy hangsúlyt fektet a szakmai párbeszédre és tudásmegosztásra: ezt a célt szolgálta az interaktív rendezvény.
A látogatók több, mint 20 szakmai szervezet standját kereshették fel, ahol lehetőség nyílt az érdeklődők kérdéseinek megválaszolására, illetve a kiállító szervezetek tevékenységének közérthető, újszerű bemutatására. A szabadon látogatható kiállítói szekció mellett azok, akik arra előzetesen regisztráltak, kerekasztal-beszélgetéseken vehettek részt - ez utóbbi egyben a felelős akkreditált közbeszerzési szaktanácsadók (FAKSZ) kötelező képzésének a részeként valósult meg.
A kerekasztal-beszélgetések idén olyan aktuális kérdésekkel foglalkoztak, mint az új hirdetményminták és azok technikai aspektusai, az összeférhetetlenség, valamint a közbeszerzések fenntarthatósági szempontjai.
Az eseményről kiadott sajtóközlemény szerint Dr. Kovács László, a Közbeszerzési Hatóság elnöke hangsúlyozta, az eredményes, a közérdeket szolgáló közbeszerzések megvalósulásához elengedhetetlen a szakmai párbeszéd. „Ahhoz pedig, hogy a közbeszerzések szabályosak legyenek és valóban a közérdeket szolgálják, mindenekelőtt szigorú és következetes ellenőrzésekre van szükség” – tette hozzá. „Mi ebben a szellemben végezzük a munkánkat. Ugyanakkor tudjuk azt is, hogy ez a munka csak akkor lehet igazán sikeres, ha szövetségeseink, partnereink vannak ebben a feladatban. Többek között ezért is szervezünk időről időre olyan rendezvényeket, mint ez a mai, hiszen a tudás megosztása, a szakmai tapasztalatcsere segíti a közbeszerzések hatékony megvalósulását. Ez mindannyiunk közös érdeke.”
A szakkiállításon a Közbeszerzési Hatóság és a Közbeszerzési Döntőbizottság mellett önálló standdal vett részt
Hamarabb épül fel a vártnál a BYD-gyár, 2025 második felében legurul az első autó a gyártósorról. Szegedtől Ceglédig fejlesztések várhatóak a MÁV 140-es vasútvonalán, a röszkei határátkelő pedig kínai hitelből válik a schengeni térség legjelentősebb szárazföldi határátlépő pontjává. Bővítik a közműszolgáltatásokat, lakóövezetet alakítanak ki és végül, de nem utolsósorban Szeged hídjait is fejlesztik.
A Főmterv, az ÉKM, a KIM, a BME, a CÉH és a Market képviselői beszélgettek a podcast speciális adásában.