A KÉSZ Csoport által a játszótér régi eszközei megújultak, de új játékok és padok is helyet kaptak a Széchenyi sétányon.
Megújult Kecskemét játszótere a Széchenyi sétányon. A KÉSZ Csoport által 11 éve felújított „FürKÉSZ” játszótér most a város önkormányzatával közösen, 10 millió forintból szépült meg – olvasható a kecskemet.hu oldalon.
A helyszínen tartott sajtótájékoztatón Polgár Tibor, a KÉSZ Csoport üzleti vezérigazgató-helyettese elmondta, hogy a cégcsoport életében fontos szerepet játszik a társadalmi felelősségvállalás és az utánpótlás-nevelés, ennek fényében került sor a beruházásra. A kivitelezés során korszerűsítette, parkosította, kibővítette és új játékokkal is színesítette az elhasználódott játszóteret a kivitelező cég.
A gyerekek olyan új játékokat is birtokba vehetnek, mint például a csúszdás óriásmozdony, a színes háromágú csillagvár és a kuckós homokozó.
Polgár Tibor elmondta, hogy a cég büszke arra, hogy saját erőforrásait felhasználva, határidőre teljesítette vállalását.
A menthetetlenül rossz állapotba lévő játszóeszközök helyett három teljesen új, sokfunkciós, kreativitásra és játékra ösztönző eszköz kapott helyet, valamint elhelyezésre került egy új homokozó is a meglévő megtartása mellett.
A játszóeszközök környezetrendezése is szempont volt: a tereprendezési, füvesítési munkák és a sétaúthálózat burkolatának felújítása mellett megtörtént a teljes pad- és hulladékgyűjtő állomány cseréje is. A játszótér egyik központi facsoportja alatt új, virágzó növénysziget létesült.
A játszótér első ízben 2007-ben a KÉSZ Csoport Kecskemét városának felajánlott adományaként újult meg, ekkor kapta a „FürKész” nevet is. A teljes körűen, az akkori legújabb szabványoknak és előírásoknak is megfelelően felújított, modernizált játszóteret a környék lakói és a távolabbi városrészek gyermekei egyaránt előszeretettel használták. Az akkori felújításnak köszönhetően a játszótér népszerűsége tovább nőtt, a népszerűséggel azonban az intenzív használat is együtt járt, ezért volt szükség az átfogó felújításra.
Lendületet vett 2024-ben a Paks II. beruházás: gőzerővel folyik az építkezés, a terület-előkészítés befejezéséhez közeledik, küszöbön az első beton, készülnek az új erőmű nagyberendezései és azok az ipari csarnokok, amelyek kiszolgálják a létesítés további fázisait.
A tetőépítés és -felújítás új szemszögből való megközelítése elengedhetetlen ahhoz, hogy hatékonyabb, gazdaságosabb és zöldebb módszerekkel készüljön el minden otthon éke. Napjainkban a fejlődés kulcsa leginkább a megfelelő technológiai innovációk alkalmazásában rejlik, amelynek egyik vívmánya az előregyártott szerkezet. A CNC-gyártás, a digitalizáció, a különböző szoftverek használata, az IoT és az AI egysége révén az elfogadott terveket követően ma már néhány nap alatt KészTető lehet a fejünk felett.