Véget ért a bontási munkák nagy része. Megkezdődhet az új stadion építése, amiben múzeum, rendőrőrs és ezer fős business club is lesz.
2013 áprilisában született kormányhatározat a Puskás Ferenc Stadion jövőjét illetően: a 60 éves épület városképi szempontból értékes elemeinek megújítása mellett egy XXI. századi stadionnak kell épülnie. Márciusban számoltunk be az új stadion terveiről és a bontás akkori állapotáról, utóbbi azóta gyakorlatilag befejeződött.
Az új stadionba számos egész évben működő funkció kerül
Az egy szinttel megmagasított toronyépületbe múzeum költözik, ami a magyar labdarúgást, az Aranycsapatot és a világhírű névadó, Puskás Ferenc pályafutását mutatja be eredeti relikviák, dokumentumok, tablók és mozgóképes anyagok révén.
A múzeumi rendeltetéshez kapcsolódik a világszerte jól ismert stadiontúra funkció, melynek kiinduló és visszaérkező pontja a toronyépület lesz. Közvetlenül a múzeum közelében egy vendéglátó rész és egy sportbolt kap helyet. Az épület déli oldalára egy 0-24 órás működésű rendőrőrs kerül, önálló bejárattal, tárgyalóteremmel, kihallgató szobával, konzuli helyiséggel, őrizetes cellákkal.
Kiemelt helyek a lelátón
A lelátó legjobb részei – a két tizenhatos közötti területrész – a VIP vendégek és a Business Club nézői számára elkülönítettek. A Business Clubban megközelítőleg 1000 fő leültetésére lesz lehetőség, akár egy térben, akár mobil falakkal több részre osztva. A középső és a felső lelátórész között fut majd körbe az arénatérben a legelőkelőbb helyek, vagyis a Sky boxok sora.
Az új aréna építése 2019-ben fejeződik be.
Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.
A 100 éves gyárat ellátó rendszer jövő márciusban lép működésbe.