A Margit hídtól a Dráva utcáig tartó részen a vizes vb-hez kapcsolódóan gyalogsétányt alakítanak ki.
Az idei vizes világbajnoksághoz kapcsolódóan a pesti rakpart rendezése a korábban kihirdetett Dráva utca és Árpád híd közötti szakasz mellett az ettől délre eső részen, a Margit hídtól a Dráva utcáig is megtörténik. A kivitelezés során gyalogos sétányt alakít ki a feladatot elnyert Penta Általános Építőipari Kft. A munka értéke nettó 2 milliárd 151 millió forint. További ajánlattevők voltak a Strabag Általános Építő Kft., a Hódút Kft. és a Swietelsky Magyarország Kft.
A Penta 19.200 négyzetméter útfelület rendezését végzi el, továbbá:
A területen elhelyeznek továbbá három illemhelyiséget, kiépülnek a kikötőket ellátó közművek, 1265 folyóméteren csapadékelvezető csatorna készül és a közvilágítási lámpatestek cseréje mellett nyolc új közvilágítási oszlopot is létesítenek.
Számos munkafolyamat szolgál arra, hogy rövidesen sor kerüljön az első betonöntésre a Paks II. projektben: dolgoznak a terület előkészítésén, tesztelik a betonreceptúrát, érkeznek a beépítendő elemek és az első emelőgépek is.
Négycsillagos hotelként születik újjá a Stühmer egykori csokoládégyára és székháza a SWIETELSKY Magyarország kivitelezésében.