Nagykanizsa és a Mura-parti települések között összesen 38 kilométernyi kerékpárút jön létre, nagyobbrészt európai uniós forrásokból.
A kerékpárutak fejlesztéséről szóló, január 11-én megjelent kormányhatározat a már korábban elfogadott Mura programból két bicikliút építését támogatja. Együttesen több tízmillió forint jut a Nagykanizsától Szepetneken és Semjénházán át Murakeresztúrra vezető 22 kilométernyi, kerékpározható út kijelölésére, valamint a Murakeresztúrt Őrtilossal összekötő, részben a Mura töltésén kialakítandó 16 kilométeres kerékpárút építésére - közölte Cseresnyés Péter, a program miniszteri biztosa nagykanizsai sajtótájékoztatóján.
A 22 kilométeres kerékpárutat a meglévő útvonalakon még az idén kijelölik, a 16 kilométeres új útvonal kiépítését pedig 2019-re kell befejezni. Az új szakaszok már meglévő hálózatokhoz csatlakoznak, így például a balatoni biciklikörútról a Kis-Balaton és Zalakaros érintésével Nagykanizsára már ma is el lehet jutni, de a dél-zalai városból majd a Mura partja is elérhetővé válik két keréken - emelte ki Cseresnyés Péter.
A mintegy 9 milliárd forintos Mura program miniszteri biztosa szólt arról is, hogy több más programelem előkészítése megkezdődött, így a Zalaerdő Zrt. kisvasúti fejlesztésének, Letenye közelében pedig a Balaton-felvidéki Nemzeti Park fejlesztésének tervezése, amelyek a kerékpárutakkal együtt a Mura régiójában lévő természeti kincsek megismerését szolgálják.
A Wenckheim-kastélynál felépített Svájcerájban posta- és kocsimúzeumot, valamint helytörténeti kiállítóteret is kialakítottak.
Két intézmény energetikai korszerűsítését is a Szabadics Zrt. végezhette Nagykanizsán. Az egy nyár alatt, egyszerre felújított Attila utcai óvoda és bölcsőde, valamint a Batthyány Lajos Gimnázium fenntartási költsége jelentősen csökkenhet már a következő fűtési idényre is.