Fejlődik az ökoturizmus, a kerékpáros turisztika, és területkezelési centrum is épül a Mura nemzeti programban, EU-s és hazai forrásból vegyesen.
Nyolcvan Zala megyei település természeti, társadalmi és gazdasági szférát egyaránt érintő fejlesztését segíti a Mura nemzeti program - az erről szóló döntés szerdán jelent meg a Magyar Közlönyben (1362/2016. (VII. 13.) Korm. határozat). A kormányhatározat szerint miniszteri biztos koordinálja a programot, akit a Miniszterelnökséget vezető miniszter nevez ki.
A program a turisztika, a helyi gazdaság és az emberi erőforrások fejlesztését, valamint a település- és térségfejlesztést célozza.
A turisztikai fejlesztéseken belül ökoturisztikai attrakciófejlesztésre a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) 7. prioritásából 1,5 milliárd forintot szánnak, emellett hazai forrásból valósul meg az erdei kisvasút korszerűsítése és továbbfejlesztése, összesen 1 milliárd forintos összegben. A turisztikai projektek gazdája a Zalaerdő Erdészeti ZRt.
Szintén a turisztikához tartozik a Mura-mente komplex élőhely-fejlesztése, tanösvényekkel és területkezelési centrum kialakításával együtt. Itt a projektgazda a Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatósága, a finanszírozás pedig a Környezet és Energiahatékonysági Operatív Program (KEHOP) 4.1.0. pályázatából történik, összege 470 millió forint.
A településfejlesztésen belül a tervek között szerepel többek között egy agrár-logisztikai központ építése 150 millió forintból, melyet a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) 1.1.3. pályázata fedez, valamint a kerékpáros turisztika további fejlesztése, melyre a TOP-1.2.1 vagy a TOP-6.1.4. keretéből szintén 150 millió forintot irányoztak elő.
Lakásépítési program indult Mórahalmon.
14 ezer négyzetméteres üzem készül el 2026 második felére 31 milliárd forint értékben.