A Parlament egyik legfontosabb, műemlék jellegű konferenciatermét mintegy 500 millió forintból állították vissza a második világháborút megelőző állapotára.
Rekonstruálták az Országház díszes üvegablakairól is híres Delegációs termét, különös figyelemmel arra, hogy a fennmaradt fényképek alapján újraalkossák a helyiség eredeti, második világháború előtti berendezését – mondta el Lukács József, az Országház főépítésze. Az 511 millió forintos projektet a Belvárosi Építő Kft., a MentArtis Kft. és a Terv-N Kft. által alkotta konzorcium nyerte el, ők végezték el a munkát mintegy 6 és fél hónap alatt.
A felújítást az indokolta, hogy az Osztrák-Magyar Monarchia idején a közös delegációk és miniszterek meghallgatására használt terem berendezését a második világháború után elbontották, illetve a termet a hetvenes évek óta nem korszerűsítették. A burkolatok, a nyílászárók is rossz állapotban voltak és az elektromos rendszer is elavult.
A mostani teljeskörű felújítás során nemcsak a berendezést alkották újra, hanem restaurálták a fa mennyezetet, az ólomüveg ablakokat, a Dudits Andor által készített falképet, a bronz csillárokat, illetve megújultak a műmárvány felületek, az elektromos hálózat, a légtechnika és a hangosítás is. A kézi faragásoknál törekedtek az eredeti minőség megismétlésére.
A terem alapterülete 190 négyzetméter, ám a felújítás összesen 620 négyzetméteren történt, mert a munka a főemelet mellett érintette az alagsort, a karzatot és a padlást is.
Nemzeti függetlenségünk egyik legfontosabb szimbóluma, a Magyar Tudományos Akadémia székháza hatalmas átalakuláson esik át. A Fejér-B.Á.L.- ÉPKAR Zrt.-Vitruvius Kft. hármas konzorciumi fővállalkozásában zajló kivitelezésen már több fontos munkafázist sikerült lezárni.
Az akkumulátorcella-gyár épülete elkészült, jelenleg az épületgépészeti és villamossági szerelések zajlanak.