Többek között kerékpárutakat építenek, önkormányzati épületeket újítanak fel és óvodát adnak át az uniós területfejlesztési programban elnyert támogatásból.
Összesen mintegy 15 milliárd forintnyi támogatást nyert el Heves megye számos városa és községe a Terület- és Településfejlesztési Operatív Programban (TOP) több különálló pályázaton – mondta el szombaton Nyitrai Zsolt, Eger parlamenti képviselője.
A önkormányzatok projektjeik során a legfontosabb helyi igényeket elégíthetik ki. Összesen 91 beruházás valósul meg, évtizedes hiányosságok pótlására nyílik lehetősége Heves megye településeinek.
A fejlesztéssorozat során többek között megvalósul a sarudi, demjéni és kerecsendi leromlott önkormányzati épületek felújítása. Emellett kerékpárutakat is építenek: folytatják az Egerszalókot Kerecsenddel, valamint Maklárt Andornaktályával összekötő szakaszok kialakítását.
Továbbá
Kibontott patakkal, vízi attrakciókkal és klímasemlegességre való törekvéssel alakíthatják át Miskolc Szent István terét – indulhat a tervezés.
Kivitelezőt keres Gyula városa az 1802-ben épült Kishíd szerkezeti, szigetelési, burkolati, valamint kő- és fémrestaurátori munkáinak elvégzésére.