Elkészült az első, közvetlen repülőtéri kapcsolattal rendelkező szálloda, az ibis Styles Budapest, mely 5200 négyzetméteren 145 szobát kínál az üzletembereknek és átutazóknak.
A tavaly májusi bokrétaavató után mintegy hét hónappal megnyitotta kapuit hazánk első, közvetlen terminál összeköttetéssel rendelkező repülőtéri szállodája, az ibis Styles Budapest Airport Hotel. A Wing Zrt. fejlesztése a Market Építő Zrt. kivitelezésében valósult meg.
A 2-es terminál előtti volt külső parkoló helyszínén épült fel az ötszintes, 5200 négyzetméteres szálloda, melynek belső tereit és 145 szobáját a repülőtér hangulatát idézve és a kor belsőépítészeti trendjeit követve alakított ki az építésztervező Aspectus Architect, Szerdahelyi László és Pesti József építészek közreműködésével – áll a helyszínen kiosztott, szerdai sajtóközleményben.
A szálloda paraméterei a következők:
A szálloda célközönsége elsősorban az átutazó vendégek és a légiforgalmi személyzet, emellett a konferenciaturizmus és az üzleti utak kapcsán hazánkba érkező utasok igényeit fogja tudni kielégíteni. Számítanak azokra is, akik egy villámlátogatás alkalmával itt bonyolítanák tárgyalásaikat magyarországi partnereikkel. A minden repülőtéri vendége előtt nyitva álló étterem és borbár kínálatát tekintve külön hangsúlyt fektettek arra, hogy a magyar borokat és a magyar ízvilágot is megkóstolhassák a látogatók.
„A repülőtéri hotel megépítésével nem egyszerűen egy új szállodát hoztunk létre, hanem egy jelentős, hiánypótló fejlesztést valósítottunk meg Magyarország turizmusa szempontjából” – mondta Noah Steinberg, a Wing Zrt. elnök-vezérigazgatója. „A szálloda az ország fontos kapuja a külföldről érkezők számára, és befolyásolja az első benyomásukat is az országról, ezt figyelembe véve valósítottuk meg a fejlesztés minden elemét” – tette hozzá. „Magyar vállalatként a Wing büszke arra, hogy ahogyan az általunk fejlesztett irodákkal és székházakkal munkahelyteremtés szempontjából tudtunk jelentős értéket teremteni Magyarország számára, úgy a repülőtéri szállodával a turizmus tekintetében, ezáltal javítva hazánk versenyképességét” – emelte ki Noah Steinberg.
A szállodát a Winggel kötött management szerződés alapján az AccorHotels kelet-európai stratégiai partnere, az Orbis üzemelteti ibis Styles márkanév alatt. Az ibis Styles az AccorHotels economy márkája, ahol a vendégek feltöltődhetnek és kaphatnak egy kis ízelítőt az adott városból.
Kollin Gergely, az AccorHotels economy szállodáinak magyarországi üzemeltetési igazgatója elmondta: „Nagyon büszkék vagyunk rá, hogy mi üzemeltetjük Magyarország első közvetlen repülőtéri szállodáját. Az ibis Styles egy ismert és népszerű, innovációt és új szállodai élményeket biztosító nemzetközi márka, mely a legjobb megoldást kínálja vendégeinknek szolgáltatásaival és egyedi kialakításával.”
Az Épkar óvodát és bölcsődét is épít Biatorbágyban.
A becsült költsége alapján több mint 60 milliárd forintos beruházás előkészítésére másfél év áll rendelkezésére.