A több mint kétmilliárd forintból felépülő elektronikai hulladék feldolgozó gyárban először használnak egy új fejlesztésű zöld technológiát.
Az EWR Hungary Kft. egy 3 ezer 800 négyzetméteres ipari csarnokot és egy 800 négyzetméteres irodaházat építtet Tiszapüspökiben - tájékoztatott település polgármestere. A budapesti NPB RED Építész Kft. kivitelezésében megvalósuló beruházásban egy elektronikai eszközök újrahasznosítására alkalmas, hazai fejlesztésű technológiát ültetnek át először az ipari gyakorlatba.
Az EWR új fejlesztése az elektronikai hulladék feldolgozását a korábbi 60 százalékos hatékonysági szint helyett 98 százalékos hatékonysággal teszi lehetővé. A környezetbarát technológiát Magyarországon már szabadalmaztatták, jelenleg az európai jogi oltalom bejegyeztetése is folyamatban van - tudta meg lapunk a vállalat képviselőitől.
A Tiszapüspöki központjától két kilométerre fekvő két hektáros területen kialakított üzemben több mint 50 új munkahelyet teremtenek. Ezzel a beruházással az EWR üzeme több hasonlóan nagy fejlesztést követ, melyek a 2000 fős Tiszapüspökiben valósultak, illetve valósulnak meg:
Felújítják és bővítik a székesfehérvári Megyeház utcai óvodát. A város központjában lévő intézmény átalakítását a VEMÉV-SZER végzi.
Fejlődik az üzletlánc franchise üzemű hálózata, csak idén még 7 további helyszín csatlakozik majd hozzá.