A nádasdladányi Nádasdy-kastély és a dégi Festetics-kastély is átfogó rekonstrukción esik át összesen 4,4 milliárd forintnyi részben uniós részben hazai támogatásból.
Hamarosan megkezdődhet a munka Dégen a Festetics-kastély, Nádasdladányban pedig a Nádasdy-kastély rekonstrukcióján – derült ki a Nemzeti Kastélyprogram által szervezett időkapszula-elhelyezési ünnepségeken szerdán.
A Fejér megyei Dégen hazánk egyik legismertebb főnemesi családja, a Festeticsek kastélyának rekonstrukciója indulhat el, miután a nagyszabású felújítási programban összesen mintegy 2,7 milliárd forintnyi uniós és kormányzati forrást különítettek el a célra. Az impozáns klasszicista stílusú dégi épületegyüttesben többek között
A megye déli részén található kastély 1818-ban épült fel Pollack Mihály tervei alapján, most az épület földszintjén a korabeli szalont idéző kávézót, ajándékboltot és rendezvényteret alakítanak ki. A főnemesi rezidenciát körülvevő 27 hektáros angolparkban és tórendszerben fejlesztik a szivattyúházat, megújul a rózsakert és újra működőképessé teszik a híres oroszlánfejes vízköpőt is.
A szintén Fejér megyei Nádasdladányban belső rekonstrukciót végeznek el a mintegy száz éves Nádasdy-kastélyon. A historizáló romantikus stílusú épület külső homlokzata korábban a norvég alap támogatásával már megújult, most összesen több mint 1,7 milliárd forintos uniós és hazai forrásból többek között
Emellett a 25 hektáros kastélykertet újra bejárhatóvá teszik, a kiszáradt tavat helyreállítják és csónakázásra is alkalmassá teszik, amit a turisták használhatnak majd ki.
Megoldást kínál Rétság, Tolmács és a taváról ismert Bánk települések szennyvizének kezelésére az az átfogó infrastrukturális fejlesztés, amely tavaly nyáron kezdődött és a tervek szerint az év végéig elkészül. A beruházás lökést ad a térség gazdasági fejlődésének és környezetvédelmi hatása is jelentős.
Újabb modern, világítással és vízelvezetéssel ellátott sportpályák épültek a Magyar Labdarúgó Szövetség fejlesztési programjában, a Nemzeti Sportügynökség Nonprofit Zrt. közreműködésével. Négy borsodi településen a projekt segítségével a hátrányos helyzetű térségekben élők számára is 21. századi körülményeket teremtettek a mozgáshoz.