A Cápasuliban közel egymillió liternyi tengervíz hullámzik, a szomszédban viszont nagyságrendekkel nagyobb medence épül.
Budapesten átadták az Állatkerten belül létrejött Holnemvolt Vár legújabb látványosságát. A Cápasulinak elnevezett medencerendszer a Resonator Vagyonkezelő Kft., a Gelka System Kft. és a Galapagos Zoo Service Zoológiai Kft. alkotta Mesepark 2017 Konzorcium generálkivitelezésében, a Most-Épker Kft. alvállalkozói munkájával jött létre. Az új épületben három tengervizes medencét alakítottak ki: a két kisebb 30 és 90 ezer literes, a legnagyobb pedig 660 ezer literes.
Az eseményen kiosztott tájékoztató szerint a Cápasuli az Állatkert részeként látogathatja a közönség, ugyanakkor más szempontból a szomszédban épülő Pannon Parkhoz kapcsolódik. A Cápasuli ugyanis az Állatkertbe érkező fiatal cápák nevelőhelye, akik aztán innen kerülnek át a Pannon Parkba tervezett óriási cápamedencébe. A létesítmény egyfajta iskola az állatoknak: a cápák megtanulnak együtt élni más halakkal, megszokják az őket gondozó könnyűbúvárok jelenlétét.
A teret úgy alakították ki, hogy a nevelésbe a közönség is beleláthat, emellett az akvarisztikai gépészeti rendszerek is a bemutató részét képezik.
A három vízgépészeti rendszer vizét beleszámítva a Cápasuliban az összes tengervíz mennyisége közel egymillió liter. A Cápasuli 660 ezer literes medencéje Magyarország második legnagyobb tengervizes medencéje lett, a Biodómmal együtt megépülő Pannon Parkban azonban ennél lényegesebben nagyobb lesz. A Cápasuli fűtéséhez kellő hőenergiát a Széchenyi Fürdő termálvize biztosítja.
A Holnemvolt Vár idén májusban nyílt meg az Állatkert 1,5 hektáros területén, eddig lezárt részeket is hasznosítva. A kifejezetten kisgyermekes családok számára kialakított játszóparknak eddig 330 ezer látogatója volt. A most átadott látványosság pénteken nyílik meg a látogatók előtt.
A csütörtöki átadóval egyidőben a szzomszédban épülő Biodómban is sajtóbejárást tartottak. A Market Építő Zrt. kivitelezésében készülő beruházás állásáról egy másik cikkben számolunk be.
Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.
A 100 éves gyárat ellátó rendszer jövő márciusban lép működésbe.