Az újonnan létrejövő élményközpontban a diákok a kémia, a fizika, a matematika, a biológia és az alkalmazott természettudomány területeivel ismerkedhetnek meg interaktív módon.
Tudományos élményközpontot hoznak létre Székesfehérváron 436 millió forintból, amelynek célja a fiatalok természettudományos érdeklődésének felkeltése és tudásuk szélesítése. A Titkok Háza nyitórendezvénye a tervek szerint 2019 januárjában lesz.
A projektet megvalósító Echo Innovációs Műhely elnöke, Zugor Zsuzsanna a Fehérvári Civil Központban tartott sajtóbejáráson elmondta, hogy a 300 négyzetméteres élményközpontnak otthont adó épületrészt 165 millió forintból, 120 millió forintos uniós támogatással újították fel.
A Titkok Háza Tudományos Élményközpont fő célja az élménypedagógiai programkínálat bővítése, amelyhez a szükséges innovatív oktatástechnikai és demonstrációs eszközöket már beszerezték. Kialakítottak továbbá egy nagyobb oktató-előadó termet, valamint öt kisebb tematikus labort, egy azokhoz kapcsolódó raktárt, valamint egy oktatói szobát.
A tervek szerint az élményközpont havonta átlagosan 430 diákkal ismerteti meg a természettudományokat egy 21. századi környezetben.
Cser-Palkovics András, a város polgármestere elmondta, hogy óriási szükség van olyan tudományos terekre, amelyek az iskolákban nincsenek, mert ezekkel lehet jóval közelebb hozni a gyerekeket a természettudományos ágakhoz.
Az élményközpontban tíz különböző tematikus programsorozatot dolgoztak már ki a kémia, a fizika, a matematika, a biológia és az alkalmazott természettudomány területén. A tananyagok kidolgozásában az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karának több mint húsz munkatársa vett részt.
Szinte minden szerkezettel elkészült az Épkar az agglomerációs település új óvodakomplexumának építésénél.
Fóton az East Gate PRO negyedik csarnokát a Weinberg építette fel. A létesítmény már meg is kapta a BREEAM „Very Good” minősítését, jelezve azt, hogy fenntarthatósági szempontból is kiemelkedő.