A fejlesztés során gyógyszer- és biotechnológiai oktatási részleget is kialakítanak, valamint kiépítenek egy speciális légtechnikai rendszert.
A Pécsi Tudományegyetem beruházásában megkezdődhet az Ipari Gyógyszerészeti Oktatási Központ fejlesztése a kivitelező megtalálása után – derül ki az uniós közbeszerzési adatokból. A központot a Pécsi Tudományegyetem Rókus utcai, udvari „P” épületében valósítják meg közel 800 négyzetméteren, átalakítva az ennek otthont adó 1700 m2 alapterületű épületet.
Az épület korábban a Műszaki és Informatikai Kar gépész- és környezetmérnök műhelyépületeként szolgált, azonban a jelenleg használt nagy terek által könnyen kialakítható lesz az új funkció.
Az Ipari Gyógyszerészeti Oktatási központ négy részből áll majd:
Az épületben a steril terek szellőztetésére légtechnikai rendszert építenek ki, mely biztosítja a megfelelően alacsony csíraszámú levegőt, valamint a laborokban télen-nyáron a 21-23 oC-os hőmérséklet megtartását. A létesítményben az átalakítás által érintett területen a meglévő villamos-berendezéseket – mint az elosztók, vezetékek és lámpatestek – teljesen kibontják.
Az intézményben több fejlesztés is zajlik - ahogy arrról korábban beszámoltunk, felújítják a Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Karának (PTE-ETK) a baranyai megyeszékhely városközpontjában található két emblematikus épületét. Ezen kívül új műhelyet kapnak a PTE építész és gépész hallgatói, ugyanis a Műszaki és Informatikai Kar oktatási területe egy 1477 négyzetméteres acélszerkezetű csarnokkal bővül a Strabag munkálataival. Az egyetem 11 ezer négyzetméteres, legyező alakú orvoskari épületét több mint 10 milliárd forintból valósítja meg a ZÁÉV Építőipari Zrt. 2020 elejére.
Bejelentették a Kecskemét-Dabas-Budapest vasútvonal felújítását, az 5-ös főút négysávústását a Mercedes-gyárig és a Halasi úti felüljáró modernizálását is – többek között.
Lakásépítési program indult Mórahalmon.