Az Egészségtudományi Kar két emblematikus épülete bővül, illetve újul meg a kétmilliárdos beruházásban. Rövid időn belül a sokadik PTE-projektről számolhatunk be.
Felújítják a Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Karának (PTE-ETK) a baranyai megyeszékhely városközpontjában található két emblematikus épületét. A projekt szerződését pénteken kötötték meg a kivitelező O és R Kft.-vel.
Az intézmény közleménye felidézte, a kar oktatási tevékenysége a pécsi belváros több történelmi épületében, a volt megyei könyvtárban zajlik. Emiatt időszerűvé vált egy nagy léptékű fejlesztés, "amely szem előtt tartja a hallgatók igényeit, elvárásait is".
Az egyetem vagyonkezelésébe került egykori megyei könyvtári épület mellett a Szepessy Ignác utcai ingatlan is felújítást kap. Előbbi átépítésére és bővítésére 16, míg az utóbbi felújítására 12 hónap áll a kivitelező rendelkezésére. A tervezést a PTE Műszaki és Informatikai Kara jegyezte,
A tájékoztató a beruházás céljai között említi a telephelyi centralizációt, a legmagasabb szintű oktatási környezet kialakítását, a gyakorlati oktatás minőségének fejlesztését, valamint a hallgatói terek bővülését.
A magyar kormány a Modern városok program részeként mintegy 25 milliárd forinttal támogatja a PTE-t, a mostani beruházás közel kétmilliárd forintból valósul meg.
A további fejlesztésekről korábbi cikkeinkben számoltunk be, ezek szerint
Kibontott patakkal, vízi attrakciókkal és klímasemlegességre való törekvéssel alakíthatják át Miskolc Szent István terét – indulhat a tervezés.
Kivitelezőt keres Gyula városa az 1802-ben épült Kishíd szerkezeti, szigetelési, burkolati, valamint kő- és fémrestaurátori munkáinak elvégzésére.