A WHB és a LAKI a korhű építkezéshez híven olyan anyagokat használ az újjáépítéshez, melyeket hajdanán is alkalmaztak.
Az utolsó szobrok is felkerültek a Budai Várnegyed főőrségi épületének attikafalára. Mint azt már korábban megírtuk a WEST HUNGÁRIA BAU Kft. és a LAKI Épületszobrász Zrt. kivitelezésében két beruházás is zajlik a Vár területén. A program része a világháborúban sérült Új Királyi lovarda, valamint a Csikós udvarban található főőrségi épület és Stöckl-lépcső rekonstruálása. A projektek egyik különlegessége, hogy a teljes rekonstrukció érdekében olyan alapanyagokat használnak, melyeket legalább száz éve nem használ már az építőipar.
Az eredeti Főőrség épületén 12 haditrófea helyezkedett el. Amikor a 70-es években teljesen elbontották az épületet, a szobrok helye dokumentáció hiányában ismeretlenné vált. A vár megújulását célzó Nemzeti Hauszmann Program egyik fő célja, hogy minden fejlesztés a hajdani tervek szerint valósuljon meg, és ez alól a szobrok sem képeztek kivételt.
Mivel csak archív fényképek álltak rendelkezésre, művészettörténészek bevonására is szükség volt. A szakemberek a korszak stílusjegyeire és a fotókra hagyatkozva, a szobrász segítségével sikeresen megvalósították az eredetinek megfelelő alkotást. A tervek alapján a Csányi Szabolcs szobrászművész által vezetett csoport reprodukálta a trófeákat.
Az alkotások egy úgynevezett spiáter öntvényből készültek, ami cink és alumínium ötvözete, réz hozzáadásával. Ebből az anyagból készült a lovarda déli homlokzatán a bejárat fölött található Sportembléma nevezetű lófej szobor is.
A szobrok stabilitásához nem tudták alkalmazni a hajdani épületnél felhasznált műszaki megoldásokat. A mostani épület bár kívülről ugyanúgy néz ki, mint az előde, épületszerkezetileg teljesen különböző. A ma érvényes szabályozások miatt nem kőhöz kapcsolódnak az alkotások, hanem egy stabil vasbeton szerkezethez.
A beruházás részeként visszakerül eredeti helyére ifj. Vastagh György „A lovát elvezető csikós” híres szobra is. Az eredetileg a lovarda előtt álló alkotás a világháború után egy raktárba került, ahol a 70-es években felújították, majd a 80-as években kapott új helyet a Hunyadi-udvarban. Egy újabb felújítás után ismét visszakerül a Királyi lovarda főbejárata elé.
A lovarda belterének egyik érdekessége a falburkolat. Az üres épületbe belépve sincs nyoma visszhangnak, ami az akusztikus burkolatnak is köszönhető. Bár a Királyi lovardát hamarosan átadják, a terület nem lesz még megközelíthető a közönség számára, mivel a Csikós udvar tereprendezése egy külön beruházás részeként fog megvalósulni.
A két épület 2019. június végére éri el a Hauszmann Alajos által tervezett és a modern kor igényeinek megfelelően újragondolt állapotot.
Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.
A 100 éves gyárat ellátó rendszer jövő márciusban lép működésbe.