A fejlesztés részeként megújul a kastélyhoz tartozó park 77 ezer négyzetméteren, ahol rózsalugasokat és tematikus játszóteret is építenek.
Két ütemben valósulhat meg a tiszadobi Andrássy-kastély fejlesztése, az első ütem a műemlék kertrendezési, kertépítési és a parkban lévő melléképületek bontási munkálatait foglalja magába, a második ütemben pedig a kastély belsőépítészeti munkálatait végzik el, valamint parkolót is építenek – derül ki a közbeszerzési tájékoztatóból.
A beruházás során egy új állandó kiállítás költözik a kastély tereibe, ami az Andrássy családot és a kastély történetét mutatja be. A terekben helyenként enteriőr hangulatú részleteket alakítanak ki, felhasználva a meglévő eredeti elemeket. A kiállítás mellett ruhatár, kávézó, múzeumi bolt, rendezvénytér és étterem is helyet kap majd a műemléképületben.
A park fejlesztéssel érintett területe több mint 77.000 négyzetméter. A jelenlegi fejlesztés célja a teljes parkterület helyreállítása a történeti tér- és látványkapcsolatok rekonstrukciójával és egységes arculatú berendezési és információs rendszer kiépítésével.
Ezen kívül a kastélynál egy tematikus játszótér is épül, valamint az egykori rózsalugasokra utalva létrehoznak két lugast.
A beruházás fontos része a történeti úthálózati elemek helyreállítása, valamint a Holt-Tisza partjának részleges rehabilitációja és csónakkikötő építése.
A területen helyreállítanak egy gyalogos- és gépkocsi kaput, valamint a Jókai utca mentén és a délnyugati oldalon új drótfonatos kerítés épül, mellyel biztosítható a terület védelme. A beruházás keretében a portásfülke vízellátó vezetékét, valamint egy új locsolóvezetéket is kiépítenek.
A kávézó-étterem és az emeleti rendezvényterem kiszolgálásának biztosításához szükséges a meglévő pincei konyhaüzem fejlesztése. Az épület melletti angolakna átalakításával új árubeszállító liftet hoznak létre, és átalakítják az előkészítőket, illetve új tárolókapacitást építenek ki.
A kastélyban kevés eredeti elem maradt fenn, ezek megőrzése és kismértékű fejlesztése (eredeti állapotuk megközelítése) fontos része a beruházásnak.
A szakipari munkában végezhető kiegészítések minden esetben csak szakrestaurátor felügyeletével, restaurálási terv alapján végezhetők.
A kiállítás létesítésének és a technikai, világítási eszközök későbbi beépítésének alapfeltétele, hogy az alábbi beavatkozások megtörténjenek:
A kastélyban a korábbi felújításokból származó hibákat is kijavítják, melyeket szintén szakrestaurátor felügyelete mellett fognak elvégezni. Ezek a munkálatok magukba foglalják többek közt a mozgássérült lift áthelyezését, a mennyezet javítását és festését, valamint a Rippl-Rónai mennyezet rekonstrukcióját.
Három év alatt lezajlik a beruházás mindkét üteme a tervek szerint.
Az elektromos hálózat részeként működő trafóház mintegy 22 ezer lakossági ügyfél áramellátásáért felelős.