A beruházás részeként megújul az előcsarnok, a díszterem, valamint az eredetinek megfelelően helyreállítják a tetőszerkezetet is.
Terv szerint halad a Kecskeméti Városháza épületének műemléki felújítása. A helyi Horváth Építőmester Zrt. közreműködésével stábunk betekintést nyerhetett az impozáns épület munkálataiba. A rekonstrukció közel 12 ezer négyzetméternyi területen 3,5 milliárd forintból valósul meg.
A beruházás keretében 6520 négyzetméteren tetőfelújítást végeznek, a homlokrekonstrukció pedig 5940 négyzetmétert foglal majd magába.
A homlokzat megújításának érdekében 1157 darab műkőelemet gyártanak le vagy épp restaurálnak, valamint közel 500 darab fanyílászárót is rekonstruálnak.
A beruházás magába foglalja még:
A projekt során megoldják a városháza akadálymentesítését, beleértve a felvonó elhelyezését is. A turisztikával érintett területeken, az irodákban és közlekedőterekben a fal- és mennyezetfestést, valamint a padlóburkolat felújítását és cseréjét végzik el a szakemberek.
Mindemellett a teljes épületen épületvillamossági és -gépészeti felújítást végeznek, ezen kívül az épület belső udvarát és közvetlen környezetét is rendbe rakják.
A végéhez közeledik Balatonfüreden a személyhajó kikötő megközelítését szolgáló bejáró móló és vitorlás kikötő átfogó felújítása. A modernizáció során a STRABAG szakemberei egy hazánkban még újdonságnak számító amerikai partfalépítési technológiát is alkalmaztak a Balaton medrében, ezenkívül megerősítették és kiszélesítették a mólót, megújultak a közművek, valamint a vitorlás kishajó kikötő.
Huszonötezer köbméter törmelék keletkezett az állampárti időszak félkatonai szervezetének, a Munkásőrség Országos Parancsnokságának, iskolájának és a kollégiumának bontásából, amelyet a ZÁÉV végzett el. A Gellért-hegyen álló vasbeton épületek bontási hulladékait 98 százalékban újrahasznosították. A telken a tervek szerint a Mathias Corvinus Collegium új központja épülhet fel.