A fejlesztés újabb ütemében a részlegesen megmaradt reneszánsz palota születik újjá, amelyet a korabeli leírások és kutatások alapján rekonstruálnak.
A Gramalpin 2007 Kft. munkájával valósul meg a regéci vár reneszánsz palotájának rekonstrukciója és csatlakozó épületrészek állagvédelme több mint 423 millió forintból, a helyreállítás összesen közel 1000 négyzetméternyi épületrészt érint.
A romos vár régészeti felújítása az 1990-es évektől napjainkig folyamatosan zajlik, napjainkra a belső vár jelentős részét már feltárták.
Legutóbb 2015-ben történt nagyszabású fejlesztés a regéci várban: akkor újjáépítették a vár négyszintes öregtornyát, új látogató- és fogadóépület készült a bejáratnál, illetve Látogatóközpont épült a település közepén.
A korábbi fejlesztésben megújult a Kút-bástya és környezete, továbbá megszüntették az életveszélyes állapotot a vár nyugati falánál és a keleti külső védműnél.
A 2016-ban átadott beruházás ugrásszerű növekedést eredményezett az erődítmény látogatási adataiban, egy év alatt több mint tízezerrel nőtt a jegyet váltó vendégek száma, ami azóta is évről évre emelkedik. A mostani beruházástól is hasonló eredményeket várnak.
2020-ban, egy újabb beruházás révén, tovább szépül a regéci vár a keleti palotaszárny újjáépítésével, amely az épületegyüttes pincétől a tetőig tartó részletes helyreállítását jelenti.
A középső vár keleti részén állt egykor a több ütemben felépített reneszánsz palota emeletes épülettömege. Ezen a területen teljes magasságban megmaradtak a kétszintes palota falai, boltozatai, a fa födémek lenyomatai és a nyílások pontos helyei, valamint sok nyíláskeret-részlet töredékesen feltárásra került. A korabeli leírások, a kutatás eredménye és az előkerült részletek alapján teljes biztonsággal és szakszerűen rekonstruálható az épület.
A fejlesztésnek a településen is lesz megvalósuló eleme, egyrészt a műemlékhez vezető út első szakaszának felújítása, továbbá egy történelmi kiállítóház és pihenőpark létrehozására.
A beruházás mellett egy kisebb, ugyanakkor igen fontos munka is kezdetét veszi a várban: három falszakasz állagvédelmét érintő fejlesztés is nagy jelentőséggel bír, ugyanis az mind műszaki, mind esztétikai szempontból látványos, értékelhető eredményt fog hozni a várban.
Felújítják és bővítik a székesfehérvári Megyeház utcai óvodát. A város központjában lévő intézmény átalakítását a VEMÉV-SZER végzi.
Fejlődik az üzletlánc franchise üzemű hálózata, csak idén még 7 további helyszín csatlakozik majd hozzá.