Megújulnak a fürdő belső közlekedési útjai, járdái, zöld területei és bővítik a parkolók számát is.
Lapunk a minap számolt be egy Lentiben megvalósuló fürdőfejlesztésről, ma pedig egy újabb, hasonló projektről adhatunk hírt. Közel nettó 1,3 milliárd forint hazai forrásból újul meg a gyomaendrődi fürdő, a kivitelezés jövőre indulhat - közölte Toldi Balázs polgármester.
A tervek szerint a Békés megyei fürdőben csúszdaparkot építenek, újabb wellness szolgáltatásokkal bővül a jelenlegi kínálat, és növekszik az egészségmegőrző gyógyászati kezelések száma.
Továbbá tervezik egy grillterasz és egy gyerek e-car játékpálya megépítését is.
Megújulnak a fürdő belső közlekedési útjai, járdái, zöld területei és bővítik a parkolók számát is. A fürdő területén található kempingbe új apartmanházakat építenek, amivel jelentősen bővül a szállások férőhelyszáma.
A beruházást összekapcsolják egy energetikai fejlesztéssel is, továbbá megnyitják a fürdő területén található egyik termálvizes kutat a biztonságosabb működés érdekében. A fejlesztés a település történetének egyik legnagyobb beruházását jelenti - fogalmazott a városvezető.
Idén készítik elő a terveket, amire 125 millió forintot fordíthatnak, és szeretnék a közbeszerzéseket is lefolytatni.
A kivitelezés várhatóan két évet vesz igénybe, közben a strandszezonban - ha a járványhelyzet megengedi - nyitva állna a fürdő a látogatók előtt.
A gyomaendrődi Liget Gyógyfürdő és Kemping évi átlagos látogatószáma 110 ezer körül mozog. A Békés megyei településen a Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központ adatai szerint tavaly meghaladta a 34 ezret a vendégéjszakák száma, a vendégeké pedig több mint 11 ezer volt.
Toldi Balázs hozzáfűzte,
a beruházás növeli a település turisztikai vonzerejét, és hozzájárul a munkahelyteremtéshez is.
Valamint bízik abban, hogy a projekt jelentősen javít a fürdő gazdasági mutatóin, az így felszabaduló forrásokból pedig újabb fejlesztéseket tudnak megvalósítani.
Békés megyében több fürdő fejlesztését is tervezik a következő években hazai forrásból: a Gyulai Várfürdő 2,9 milliárdból, a békési Gyógyfürdő és Uszoda pedig mintegy 2,4 milliárd forintból újulhat meg.
Bejelentették a Kecskemét-Dabas-Budapest vasútvonal felújítását, az 5-ös főút négysávústását a Mercedes-gyárig és a Halasi úti felüljáró modernizálását is – többek között.
Lakásépítési program indult Mórahalmon.