A beruházás során gyártó és kiszolgáló épületeket, csarnokokat, gyártó infrastruktúrát állítanak elő és modern gyártógépeket szereznek be.
Bővíti gyárát a Nolato Kft. Mosonmagyaróváron. A 7,7 milliárd forintból megvalósuló beruházáshoz a magyar kormány 1,5 milliárd forintos támogatást biztosít - mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter csütörtökön a beruházást bejelentő sajtótájékoztatón.
A higiéniai és egészségügyi termékek gyártásával foglalkozó vállalat 8 ezer négyzetméterrel növeli gyártási és raktározási területét. A kapacitásbővítés részben a már előállított termékek mennyiségének növelésével, részben új termékek gyártásának bevezetésével jár majd.
A fejlesztés során minden korábbinál nagyobb gyártósor építésébe kezdtek, amellyel több mint másfélszeresére növelik meglévő gyártóterületüket.
A beruházás során gyártó és kiszolgáló épületeket, csarnokokat, gyártó infrastruktúrát állítanak elő és modern gyártógépeket szereznek be.
Meleg Norbert, a Nolato Magyarország Ipari és Kereskedelmi Kft. vezérigazgató-helyettese elmondta, a Nolato Magyarország Kft. és a Nolato cégcsoport történetének is az egyik legnagyobb, legmeghatározóbb beruházása Magyarországon valósul meg.
2000 óta van jelen a vállalatcsoport ebben a formában Magyarországon, a mosonmagyaróvári gyár a cégcsoport legnagyobb Kínán kívüli gyártóhelyszíne, ahonnan az egész világon exportálják a higiéniai és egészségügyi eszközöket.
A gyárban
A külügyi tárca vezetője szerint a Nolatót különösen nagy tisztelet illeti azért, mert
nagy számban foglalkoztat megváltozott munkaképességű embereket, emellett a cég tevékenysége nem veszélyezteti sem a magyar, sem az európai klímavédelmi célokat, ugyanis hat éve kizárólag megújuló energiát használ a mosonmagyaróvári gyár működtetéséhez.
A végéhez közeledik Balatonfüreden a személyhajó kikötő megközelítését szolgáló bejáró móló és vitorlás kikötő átfogó felújítása. A modernizáció során a STRABAG szakemberei egy hazánkban még újdonságnak számító amerikai partfalépítési technológiát is alkalmaztak a Balaton medrében, ezenkívül megerősítették és kiszélesítették a mólót, megújultak a közművek, valamint a vitorlás kishajó kikötő.
Huszonötezer köbméter törmelék keletkezett az állampárti időszak félkatonai szervezetének, a Munkásőrség Országos Parancsnokságának, iskolájának és a kollégiumának bontásából, amelyet a ZÁÉV végzett el. A Gellért-hegyen álló vasbeton épületek bontási hulladékait 98 százalékban újrahasznosították. A telken a tervek szerint a Mathias Corvinus Collegium új központja épülhet fel.