Zöld tető, természetes anyagok és tág terek jellemzik majd a Lővérekben felépülő új létesítményt.
Régen várt soproni beruházás ügyében történt jelentős előrelépés. Eldőlt, hogy kik nyerték a pályázatot az egykori Maroni Hotel jelenleg üresen álló, elhagyatott ingatlankomplexuma helyén megvalósuló Multifunkcionális Konferenciaközpont tervkoncepciójának elkészítésére és tervezésére. Nemrég a nyertesek látványterveit is közzétették.
A projekt megvalósítására még idén áprilisban írt ki nyílt tervpályázatot a Sopron–Fertő Turisztikai Fejlesztő Nonprofit Zrt. az állami Modern Városok Program soproni beruházása részeként. Az üdülőnegyedbe tervezett létesítmény a Lővérek alprogram keretében épül meg. A pályaművek díjazására és megvételére 10 millió forint állt rendelkezésre.
Mint az uniós közbeszerzési adatokból kiderül, a tervpályázatban a korábbi Maroni Hotel területén található több épület lebontásával mintegy 700 fő befogadására alkalmas multifunkcionális konferencia- és rendezvényközpont létrehozására vártak koncepcióterveket.
A kiírásban fontos szempontként emelték ki, hogy az új létesítménynek harmóniában kell lennie a Lővérek erdős-ligetes környezetével, illetve bele kell illeszkednie a város látképébe is, egyúttal óvnia kell a környezete természeti értékeit.
A bírálóbizottsághoz összesen 16 pályamű érkezett, melyek közül a négy legjobb kivitelező cég pályázatát pénzdíjazásban részesítették, további két cég pályázatát pedig megvásárolták.
A koncepciók rangsorolására öt kiemelt szakmai szempontot határoztak meg, ezek:
A pályázat első számú, kétmillió forintos díját a Középülettervező Zrt. (KÖZTI) nyerte el. A második helyre az Archi-kon Kft. terve futott be, míg a harmadik helyet két cég is elnyerte, az Építész Stúdió Kft., illetve az Archi.doc Építésziroda Kft. A második díjért 1,8 millió forintot, a megosztott 3. díjért pedig 1,7 millió forintot ítéltek oda.
A megvételben részesült pályaműveket a ZIP Architects Kft. és a PRTZN Kft. készítette, akik díja külön-külön 1,4 millió forint volt.
A KÖZTI győztes pályaművében a természetes növénytetővel elképzelt konferenciaközpont meghatározó része „épület az épületben” szerkezetű kialakítást kapott: a nagyterem tömbje egy átlátszó homlokzaton keresztül tekinthető meg. A természetes alapanyokat előnyben részesítő terv nagy üvegfelületekkel teszi világossá a belső tereket.
Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.
A 100 éves gyárat ellátó rendszer jövő márciusban lép működésbe.