A BMSK Zrt. beruházásban összesen több mint 8500 négyzetméteren újul meg a műemléki környezetben lévő Eötvös Loránd Tudományegyetem Trefort utcai gyakorlógimnáziuma, valamint felújítják az ELTE Trefort-kerti campusának épületét is.
Nagyszabású iskolafejlesztési beruházás veheti hamarosan kezdetét a Budapest VIII. kerületi ELTE Trefort Ágoston Gyakorló Gimnázium Trefort utca és Szentkirályi utca sarkán elhelyezkedő intézményében - derült ki az uniós közbeszerzési adatokból, amelyben január 31-ig várják a kivitelezők pályázatait.
A Beruházási Ügynökség BMSK Zrt. beruházásában megvalósuló átfogó felújítás és átalakítás a Szentkirályi utca 7. és 9. szám alatti ingatlanra terjed ki, és magába foglalja a műemléki környezetben lévő meglévő épület teljes körű építészeti, tartószerkezeti, belsőépítészeti, gépészeti, erős -és gyengeáramú szerelési munkákat tartalmazó átalakítását.
A nyertes pályázó komplex feladatkörét összesen 37 pontban fejti ki a felhívás, ezek részleteiben kiterjednek a teljes intézmény külső és belső területeit érintő széles körű felújítására, bontási munkálatokra, épület-rekonstrukcióra, valamint az iskolaépület bővítésére is.
Mindemellett a felhívásban kitérnek arra is, hogy a tervek szerint egy új aula létrehozása, továbbá személyfelvonó és konyhatechnológiai eszközök telepítése is feladatát képezi a szakembereknek.
A beruházás két szakaszban valósul meg: az elsőben a Szentkirályi utca 7. szám alatt nettó 2.886 négyzetméteren, míg a második szakaszban a Szentkirályi utca 9. (korm. határozat szerinti Trefort utca 6-8.) szám alatt 5.665 nettó hasznos alapterületen végezhetik el a felújítást a nyertes kivitelezők.
Ugyanakkor az aktuális ELTE-t érintő fejlesztések még nem érnek véget a gyakorlóiskola felújításával: a közelmúltban a BMSK Zrt. meghirdette a szintén VIII. kerületben található, Puskin u. 9. szám alatti ELTE Trefort-kerti campusának tervezési és a generálkivitelezési felhívását is.
Ez a fejlesztés kifejezetten az „E” épületet, annak alagsorát, a földszintet és a két emeletét érinti, az ugyancsak nagyszabású helyreállítás és átalakítás során aulát, előadótermeket, új szinteket és zöldtetőket is kialakítanak az újkori magyar felsőoktatás egyik legfontosabb helyszínén.
A projekt célja az oktatási funkciót ellátó, 3 szintes épület korszerűsítése, a belső udvar lefedésével és bővítésével pedig egy új aula kialakítása. A jelenleg 2043 négyzetméteres belső tér mérete a fejlesztést követően közel 2204 négyzetméterre növekszik majd. A nyertes pályázó feladata kiterjed továbbá egy a történelmi palotaépülethez méltó, új főbejárat kialakítására, annak akadálymentes megközelítésének biztosításával is.
A tervek szerint az alaksorban egy 119 fős előadóteremet, aulát, és különböző gépészeti tereket alakítanak ki, a magasföldszinten pedig az előcsarnok, a porta, az aula légtere, irodák és előadótermek helyezkednek majd el. Az emeleteken további előadótermek, irodák, valamint egy büfé fog helyet kapni.
Mindemellett a beruházás részeként a tetőtérre egy 200 négyzetméteres és egy 199 négyzetméteres tetőteraszt, illetve 177 négyzetméteren félintenzív zöldtetőket építenek ki különböző növényzettel. Az épületben kiépülő előadótermek összesen 1730 fő befogadását fogják biztosítani.
Bejelentették a Kecskemét-Dabas-Budapest vasútvonal felújítását, az 5-ös főút négysávústását a Mercedes-gyárig és a Halasi úti felüljáró modernizálását is – többek között.
Lakásépítési program indult Mórahalmon.