Veszprém belvárosának legnagyobb zöld projektje valósul meg a VEMÉVSZER Kft. munkájának köszönhetően, aminek a végén létrejön egy egybefüggő sétálóövezet, több szolgáltatással és szabadidős lehetőséggel kiegészülve.
A veszprémi projekt a Szent Miklós-szegi Kálvária–domb és környékének infrastrukturális felújítását és funkcióbővítését foglalja magában, melynek célja, hogy az intézmények és az akcióterület zöld felülete összekapcsolódjon, a teljes területre komplex, szabadtér- és parkhasználati célokat előtérbe helyezve, a rekreációs és reprezentációs igényeket is megfelelően kielégítve, élettel töltse meg ezt a fontos belvárosi részt.
A 100%-os támogatásból megvalósuló projektre az Elektronikus Közbeszerzési Rendszerben közzétett dokumentumok alapján a legjobb és egyben nyertes ajánlatot a VEMÉV-SZER Építő- és Szerelőipari Kft. tette, nettó 2,8 milliárd forintos vállalkozói díj értékben.
A fejlesztés Veszprém Megyei Jogú Város tulajdonában lévő ingatlanokon valósul meg. A kivitelezés során figyelembe kell venni, hogy a Szent Miklós templom romja és a Laczkó Dezső Múzeum műemléki védettség alatt áll, ezáltal a kivitelezéssel érintett terület műemléki környezetnek minősül, valamint a területen több, nyilvántartott régészeti lelőhely is található.
A Zöld város kialakítása során
A fejlesztés révén egy egybefüggő sétálóövezet alakul, amely a Megyeházától indulva az Erzsébet-sétányon át egészen a régi gyermekkórházig – a hamarosan felépülő Acticity – tart majd, több szolgáltatással és szabadidős lehetőséggel kiegészülve.
A zöld tetővel fedett, földszintes kávézó épület nettó belső alapterülete 113,5 négyzetméter lesz, melyhez 29,18 négyzetméter kültéri fogyasztótér kapcsolódik. Az épület külső tömör határoló falai kívül/belül látszóbeton kialakítású, maghőszigetelt vasbeton szerkezetűek, míg a belső válaszfalak szerelt (gipszkarton) kialakításúak.
A kávézó a kiindulópontja annak a tervezett falsétánynak, amely a Komakút térre és a Megyeház térre néző, Kálvária domb alatti egykori beépítés meglévő támfalai mentén haladva gyalogos kapcsolatot biztosít az Egyetem utca, illetve a Szent Miklós templomrom felé. A burkolt sétány egy darabig a megerősített/kiegészített támfalak belső oldalán halad, ezt a II. világháborús emlékmű előtti falszakasznál a fal külső oldalán vezetett fémszerkezetű konzolos rámpa váltja fel, mely az Egyetem utcánál a támfalhoz - részben visszatöltött részben burkolt - gyalogos rámpával végződik.
A projekt keretében a további elemek valósulnak meg:
Három év alatt lezajlik a beruházás mindkét üteme a tervek szerint.
Az elektromos hálózat részeként működő trafóház mintegy 22 ezer lakossági ügyfél áramellátásáért felelős.