A Lecpes Kft. kivitelezésében műemléki felújításon esett át, és a modern kornak megfelelő, új funkciókkal ellátott épületegyüttest és zöldövezetet alakítottak ki az egykori Rudolf-laktanya 120 éves épületeiből Kecskeméten.
Elkészült az új család- és gyermekjóléti központ Kecskeméten: a beruházással a központ munkatársai az eddigieknél korszerűbb, családias környezetben szervezhetik meg a városi és járási szintű ellátást. Az új család- és gyermekjóléti központ az egykori Rudolf-laktanya területén valósult meg, amely immáron alkalmas a modern szociális munka bevezetésére és szakmai műhelyként is működik - derült ki a város önkormányzatának tájékoztatásából.
Ahogyan arról korábban már lapunk is beszámolt, a munkálatok még 2020. áprilisában kezdődtek meg Kecskemét belvárosának közelében, ahol az összetett feladat kivitelezésén a Lecpes Kft. dolgozott. A beruházás a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) keretében, több mint 500 millió forintos európai uniós támogatásból valósult meg.
A családsegítő központot a laktanya meglévő épületegyütteseiből, annak észak-nyugati részén, egy 5244 négyzetméteres területen, három, összesen több mint 1300 négyzetméteres épületből alakították ki a szakemberek. Az épületeket felújították és összekapcsolták a műemléki szempontok figyelembevételével.
A tájékoztatás szerint az örökségvédelmi szempontoknak megfelelően, teljesen megújult a volt altisztképző, valamint a zuhany-mosókonyha is. Emellett a két épület között elhelyezkedő, romos, egykori zárt kispuskalőtér műemlékvédelmi szakértő bevonásával, az épített örökség értékeit megőrizve épült újjá, illetve bővült ki.
Az akadálymentesített komplexum új épületében az intézmény ügyfélforgalmi és a közösségi funkciókat ellátó helyiségei kaptak helyet, a két felújított épületben pedig a dolgozói irodákat alakították ki.
Mindemellett a szomszédos, 5244 négyzetméteres terület is fontos funkciót kapott: a szociálisan hátrányos helyzetű, csellengő vagy veszélyeztetett gyermekeknek számára egy szabadtéri zöld oázisként nyújt - elsősorban sport- és szabadidős - programok, illetve csoportfoglalkozások tartására alkalmas zöldövezetet - ismertették a közleményben.
A laktanya eredetileg még a 19. század végén készült. A Lechner Ödön és Pártos Gyula tervei alapján elkészült komplexumhoz nem volt kedves a szovjet-korszak, a szinte teljesen leromosított épületek most mégis visszakapták régi fényüket. Mivel a középső épület kifejezetten rossz állapotban volt, így jelentős épített örökséget mentettek meg Kecskemétnek.
Felújítják és bővítik a székesfehérvári Megyeház utcai óvodát. A város központjában lévő intézmény átalakítását a VEMÉV-SZER végzi.
Fejlődik az üzletlánc franchise üzemű hálózata, csak idén még 7 további helyszín csatlakozik majd hozzá.