A nagyszabású projektben egy 6000 négyzetméteres épületet adnak majd át: mindezt lépésről lépésre követhetik az érdeklődők lapunk segítségével a Fejér B.Á.L.-Épkar konzorcium folyamatos tájékoztatásának köszönhetően.
Immár a második alkalommal beszélgettünk Pető Anitával, az Épkar Zrt. építésvezetőjével, aki lapunkat rendszeresen tájékoztatja Székesfehérvár talán egyik legfontosabb fejlesztéséről, a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház új belgyógyászati tömbjének építkezéséről. (A cég a Fejér-B.Á.L. Zrt.-vel konzorciumban dolgozik ezen a projekten, ami által, fejlődik az egészségügyi ellátás infrastruktúrája a megyeszékhelyen és Fejér megyében is.)
A Beruházási Ügynökség megbízásából, a Modern Városok Programban elkészülő új kórháztömb háromszintes lesz, 112 ágyas kialakítással: belgyógyászati kezeléseket kaphatnak majd benne a fehérváriak,
különös tekintettel az tüdőgyógyászatra, illetve a fertőzéses és rákbetegségek gyógyítására.
Egy nettó 6366 négyzetméteres épületet fognak átadni.
Mindehhez egy- vagy kétszemélyes kórtermeket alakítanak majd ki, hogy a kezelés komfortosabb legyen, valamint minden szobához önálló fürdőszoba és WC is tartozik majd. Mindemellett korszerűsítik és fejlesztik majd azt a mintegy 1000 négyzetméteres fedett folyosót is, ami közvetlenül fogja összekötni a most készülő belgyógyászati tömböt
Ezzel a betegek szállítása, közlekedése gyorsabb, és egészségügyi szempontból is előnyösebb lesz.
Mint korábban Pető Anita kifejtette a magyarepitok.hu-nak a kivitelezés több szakaszból áll, ezek pedig egymásra épülnek. A listát most megismételjük, ezek időbeli sorrendben:
A bontásokat és és a közműkiváltásokat egyszerre kell, hogy elvégezzék a szakemberek és a az utóbbi feladatok kis részben meg is előzik magát a bontást gyakran. Így az elmúlt hónapban a régi "L” épületben területén és a kapcsolódó részeken kiváltották mind a távhőt, mind az orvosi gázt, mind pedig az IT hálózatot és így
elrajtolhattak az épület bontási munkái is.
Az új, a munka befejeztével elkészülő, modern L épület földmunkáinak megkezdéséhez az Épkar és a Fejér-B.Á.L. munkatársai elkészültek a távhő és erősáramú kiváltásokkal is, és már folyamatban van a régi helyett egy új ivóvízhálózat kialakítása is.
Mindezek elkészülte után várhatóan júniusban megkezdődnek a földmunkák és az alapozás is, amiről fotóriporttal számolunk majd be.
A kiviteli terveken is folyamatosan dolgoznak, ami rugalmasságot ad a beruházásnak: ezeket pedig heti rendszerességgel mutatják be a kórháznak és a beruházónak, illetve egyeztetik a szükséges változtatásokat is.
Végezetül az építésvezető hangsúlyozta azt is, hogy nagyon magas prioritás a konzorcium számára, hogy hogy a kórház mindennapi életét ne zavarja meg semmilyen módon és az intézményben a megszokott és elvárt szinten biztosítani tudják az ellátást. „Még a lehetőségét is el akarjuk kerülni, hogy üzemzavar fordulhasson elő” – tette hozzá.
Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.
A 100 éves gyárat ellátó rendszer jövő márciusban lép működésbe.