A Szabadics Zrt. munkájával megvalósult épület bástyaként helyezkedik el egy medencében.
A zalaegerszegi ZalaZONE tesztpályához kapcsolódik a német Rheinmetall hadiipari üzem és az ahhoz tartozó off-road tesztpálya. A 30 ezer négyzetméteres harcjármű-gyártócsarnok első pillérét 2021 márciusában emelték be, a gyár közvetlen szomszédságában működő ZalaZONE járműipari tesztpálya mintegy 30 hektáros területén pedig az off-road járművek speciális igényeihez igazodó tesztkörnyezetet alakítottak ki. A gyárépületet és a három tesztmodult tavasszal adták át, júliusban pedig a 14 tesztpálya-elem is elkészült.
Az üzem kivitelezésére a ZÁÉV Építő Zrt. és a KÉSZ Csoport konzorciuma, a tesztpályáéra pedig a Duna Aszfalt Zrt. és a Szabadics Zrt. társulása szerződött.
Most újabb elem készült el a Szabadics Zrt. munkájával: a ZalaZONE off-road tesztkörnyezet menedzsmentjének irodaépület generálkivitelezését végezte el a vállalat a ZalaZONE Ipari Park Zrt. megbízásából.
Ekler Krisztina területi főmérnök lapunk érdeklődésére elmondta, a projektet 11 hónap alatt valósították meg, 2021 szeptemberétől 2022 augusztusáig tartott a munka.
Az épület irodák és tárgyalók otthonául szolgál, az irodaház különlegességét az épület elrendezése szolgáltatja, ugyanis a létesítmény körüli térkőburkolat, illetve a padok kiadják a ’ZALA’ feliratot, az épület maga pedig szintenként a ’ZONE’ feliratot.
A tervező elképzelése szerint alakították ki a 405 négyzetméter homlokzati üvegburkolatot csúsztatott zsalugáterekkel. A tető és a 2. emelet acélszerkezet kialakítású, alatta monolit vasbeton szerkezet található. A belső nyílászárók esetében DEKO üvegfalakat, míg a homlokzati nyílászáróknál alumíniumot használtak.
A földszint + 2 szintes épület bástyaként helyezkedik el egy medencében. Homlokzata üvegburkolatú, szálcement burkolattal kiegészítve. Az irodaházon belül üvegkorlátok és gránit lépcsőlapok találhatók. „Az épület kialakításánál nem volt elég a szabványok betartása, tökéletes felületeket kellett létrehoznunk, hogy a különböző szerkezetek illeszkedjenek egymáshoz” – tette hozzá a főmérnök.
Ekler Krisztina tájékoztatása szerint befejező szakaszában tart a kivitelezés, az átadás előtti utolsó simításokat végzik a szakemberek:
Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.
A 100 éves gyárat ellátó rendszer jövő márciusban lép működésbe.