A csarnoképítés mellett a projekthez kapcsolódó jelentős útépítési beruházás is megkezdődött.
Február 22-én Székesfehérváron sajtónyilvános bejárást tartottak az Alba Aréna építkezésén, többek közt a már fedett küzdőteret is bemutatva. A jégkorong mellett további számos teremsportágat kiszolgálni képes aréna a Market Építő Zrt. generálkivitelezésében épül. Az építkezésben a KÉSZ Csoport több tagvállalata és partnere is jelentős szerepet játszik: az acél tetőszerkezet, valamint a burkolattartó gyártásáért és szereléséért, illetve általános megvalósításáért is felelnek.
A 6000 férőhellyel épülő, de ideiglenesen 8200 férőhelyesre bővíthető Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok a tervezett ütemben épül: már helyére emelték a tetőszerkezetet, amelynek a szerelése jelenleg is folyik, és a tervek szerint június végére a tető lemezelésével az épület teljes „körbezárása” is megtörténik.
A csarnoképítés mellett a projekthez kapcsolódó jelentős útépítési beruházás is megkezdődött: az ipari parkot a Budai úttal összekötve kialakítanak egy P+R parkolót, továbbá egy új összekötő út épül az Alba Ipari Zónán keresztül a Seregélyesi és a Budai út között, ezáltal a két városrész is összeköttetésbe kerül.
Az eseményről kiadott sajtóközlemény emlékeztetett, a munkaterületet még 2021 novemberében vette át a Market Építő Zrt., amely azóta többek közt 60 ezer köbméter föld kitermelését, 757 darab vasbeton cölöp lefúrását, valamint a tetőt borító 1860 tonnás acélszerkezet beemelését végezte el.
A nyilvános bejáráson Bajnok Sándor, a Market Építő Zrt. műszaki igazgatója hangsúlyozta, az ütemterv szerint haladnak, szinte napra pontosan tartva azt. Arról is beszámolt, hogy pillanatnyilag a tetőt fedő acélszerkezet szerelése folyik, és a tervek szerint június 28-ra a tető lemezelése, a víz- és hőszigetelés, valamint az épület teljes „körbezárása” – tetővel és a nyílászárókkal – is megtörténik.
A tető 1860 tonnás acélszerkezetére összesen 14.000 m² lemezfedés kerül, a többszintes épületet pedig 5100 darab, 1.5x4 méteres árnyékoló veszi majd körbe.
Elmondta, jelenleg körülbelül 260-300 ember dolgozik az építkezésen, de márciustól várhatóan több szakipari munka – például a hidegburkolás, gipszkartonozás, festés – is bekapcsolódik, amivel a 400-at is elérheti a helyszíni dolgozók száma.
"Ha ehhez még a beépítésre kerülő anyagokat legyártó műhelyeket is hozzávesszük, akkor közel 800 embernek ad napi szinten munkalehetőséget az Alba Aréna építése."
Dr. Cser-Palkovics András polgármester kiemelte, az új útkapcsolatoknak köszönhetően biztonságosan és korszerűen lehet majd eljutni az Alba Arénához. Fontos célként említette, hogy a magas energiaárak ellenére a létesítmény fenntartható legyen, ennek érdekében pedig a legkorszerűbb technológiákat fogják alkalmazni. "Földgázra egyáltalán nem lesz szükség az arénában, a hűtésért és fűtésért a villamos áram, valamint a beépítésre kerülő talajszondák és hőszivattyúk felelnek majd."
A polgármester elmondta, hogy a több mint 40 milliárd forintos állami forrásból megvalósuló fejlesztés nem csak az Alba Aréna fejlesztését foglalja magában, de a környező közlekedési és közműfejlesztéseket is, valamint a Budai út és az Alba Ipari Zóna fent említett összeköttetését.
Az Alba Aréna építése várhatóan 2023 végére fejeződhet be.
Környezetbarát gyárral erősít a német ZF Chassis Modules.
A KÉSZ Csoport kivitelezi a Flex autóelektronikai fejlesztését, mely a ZalaZONE-nal együttműködésben valósul meg.