A háromszintes rendőrkapitányság közel 100 dolgozót képes befogadni, a kialakításánál a környezettudatosság is a szempontok között szerepelt.
Elkészült az új rendőrkapitánysági épület a Fejér vármegyei Sárbogárdon, az átadására is sor került. Az állami beruházást a LATEREX Építő Zrt. kivitelezte.
A korábbi sajtóhírek szerint az új rendőrkapitányság megépítése ezért volt fontos, mert a korábbi épület, az egykori főszolgabírói hivatal régóta nem volt alkalmas a rendőri munka teljes körű segítésére sem a méretét, sem a korszerűségét tekintve. A megoldásra az önkormányzatnak nem volt anyagi lehetősége, a területet azonban ingyenesen biztosította az állami beruházáshoz.
A kivitelezés főbb mozzanatairól lapunkat a LATEREX Építő Zrt. építésvezetője tájékoztatta. Csikós Andor elmondta, a projekt egyrészt a területet jellemző magas talajvíz, másrészt a speciális rendőrségi funkciók és helyiségek miatt hozott érdekes kihívásokat.
„Többek között az előállító helyiség, a titkos ügyiratkezelés, a fegyverszoba, a felismertető, a távmeghallgató és a gyerek meghallgató mind-mind külön odafigyelést igényelt” – árulta el. „Az ezekre vonatkozó előírások ugyanis lényegesen eltérnek a magasépítésben megszokott helyiségekétől.”
Hozzátette, hogy a létszám bővülése miatt létrehozott új épület funkciói megegyeznek a régi épületével, de egy modernebb kivitelben állnak rendelkezésre.
A 2021 júniusában elrajtolt projektben háromszintes épületet alakítottak egy 4200 négyzetméter nagyságú telken. A kapitányság megközelítőleg 100 dolgozót képes befogadni, közel 2200 négyzetméternyi alapterülettel.
Az épület földszintjén irodahelyiségek és a két előállító, az első emeleten szintén irodai terek, valamint egy nagy tárgyalóhelyiség kapott helyet. A második emelet a gépészeti helyiséggel, illetve a rekreációt szolgáló konditeremmel és öltözőkkel támogatja a rendőrök munkáját.
Csikós Andor arra is kitért, hogy mindezeken túl az ügyfelek részére 10, az ott dolgozók számára 38 parkoló épült, utóbbiból tíz fedett. „Az új rendőrkapitányság rendelkezik elektromos autó töltővel is, illetve az automata öntözőrendszer is hozzájárul a költséghatékonyabb üzemeltetéshez” – tette hozzá.
Az épület kialakításánál a környezettudatosság is a szempontok között szerepelt, ezért geotermikus víz- és hőszivattyúval, valamint napelemes kiserőművel látták el, a tetején pedig napelemeket helyeztek el.
Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.
A 100 éves gyárat ellátó rendszer jövő márciusban lép működésbe.