Elkezdték a homlokzati elemek felhelyezését a József főhercegi palotára, amelyet a Magyar Építő Zrt. szakemberei az eredetihez hűen rekonstruálnak.
A homlokzati elemek felhelyezésével folytatódik a Nemzeti Hauszmann Program keretében megvalósuló József főhercegi palota újjáépítése. A Szent György téren található épület homlokzatának végleges formáját tavaly ősszel kezdték kialakítani. Jelenleg a kivitelező cég szakemberei a nyílászárók vaktokjait építik be, valamint a homlokzat szigetelésén dolgoznak. Ezzel párhuzamosan elkezdték az épület déli és keleti oldalára a faragott mészkőből készült lábazati és rusztikus kváderkövek felhelyezését – olvasható a Nemzeti Hauszmann Program és a Magyar Építő Zrt. közösségi oldalán.
A homlokzati ornamentumok mintáztatása is zajlik, ezek rögzítése újabb látványos szakasza lesz a József főhercegi palota újjászületésének. A korábban elkészült manzárdtetőzet acélszerkezetén jelenleg azokat az ácsmunkákat végzik, amelyek a bádogfedést előzik meg. Hamarosan elkezdődik a palotakert helyreállításának részeként a Szent György utca vonalában húzódó, keleties stílusú lodzsa építése is.
A Várkapitányság megbízásából, a Magyar Építő Zrt. 2021 júliusában kezdte el a Szent György téren a József főhercegi palota újjáépítésének munkálatait. A XVIII. század végén a Teleki-palota épült fel itt, amelyet József nádor fia, József Károly főherceg 1906-ra átalakíttatott. A Korb Flóris és Giergl Kálmán tervei alapján, historizáló stílusban megújított épület a második világháború küzdelmeiben megsérült. Rekonstrukciója helyett, 1951-től munkásszállóként használták, majd az elhanyagolt és leromlott állapotú palotát 1968-ban felrobbantották, végül elbontották. Helye 2021-ig beépítetlenül állt. Ekkor kezdték el a Nemzeti Hauszmann Program részeként ismét felépíteni a József főhercegi palotát.
Portálunk rendszeresen beszámolt a beruházás mérföldköveinek számító eseményeiről. Többek között arról, hogy a munkálatok elkezdése előtti régészeti feltárás során, értékes leletek kerültek elő. Az ásatások befejezését az árkok tömedékelései követték, majd ezután elkezdődhettek az alaplemez kivitelezési, és a liftakna bányászati munkálatai is. 2022-ben elkészült az alagsor, a liftakna vasbeton szerkezete is. Majd elindultak a próbacölöpözési munkálatok és a szerkezetépítés. 2023 áprilisában tartották a bokrétaünnepet, miután a József főhercegi palota szerkezete elérte a legmagasabb pontját. A díszlépcsőház üvegboltozatának vázszerkezete is helyére került. 2024 januárjában elkezdték a homlokzat végleges formájának kialakítását. A József főhercegi palota épülete a jövőben az Alkotmánybíróság otthona lesz.
A Nemzeti Hauszmann Program keretében a neoreneszánsz stílusban épült egykori istállóval és a mesebeli palotakerttel együtt épül újjá a József főhercegi palota. A kivitelező Magyar Építő Zrt. a palota külsejében hűen követi az eredeti kialakítást. A belső terek közül visszaépítik az üvegboltozatú díszlépcsőházat és az első emeleti báltermet.
Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.
A 100 éves gyárat ellátó rendszer jövő márciusban lép működésbe.