Lezárult a Tokaj-Zemplén Térségfejlesztési Program egyik legjelentősebb beruházása Tarcalon, átadták a Borutcát és a megújult művelődési házat is.
Az elmúlt években a tokaji Kopasz-hegy lábánál fekvő településen olyan beruházásokat valósítottak meg, amelyek egyaránt kiszolgálják az itt élők és a térségbe látogatók igényeit is. Az 1 milliárd forint összértékű fejlesztések fókuszában az utak, járdák, építése és felújítása, valamint egy új turisztikai attrakció a Borutca megépítése állt.
A beruházássorozat 2020-ban kezdődött el, miután Wáberer Györgyöt kinevezték a Tokaj-Zemplén térség fejlesztéséért felelős kormánybiztossá. A program célja, hogy Budapest és Balaton után, a Tokaj és a Zemplén legyen a harmadik fő turisztikai célpont Magyarországon. Továbbá az, hogy javítsák a borvidék településének megközelíthetőségét, megállítsák és visszafordítsák az elvándorlást a térségből.
A tarcali fejlesztések egy új településközpont kialakítását célozták. Az elmúlt években a településen 13 helyszínen épültek illetve újultak meg a belterületi utak és járdák és ehhez kapcsolódóan kialakították a csapadék-vízelvezetőket is.
Az 1 milliárd forint összértékű fejlesztés során 3610 méter út és 1977 méter járda épült. Továbbá 7560 négyzetméternyi zöldfelületet újítottak meg. A település közterületeire padokat helyeztek ki.
A fejlesztések nyomán Tarcal idegenforgalmának növekedésére számít. A településen ennek jegyében alakították ki hazai források felhasználásával a polgári korszakot idéző a Borutcát, ahol bor- és gasztronómiai rendezvényeket rendeznek majd. Több mint ötven parkolóhely teszi könnyebbé a helyiek és a települést és annak pincészeteit és rendezvényeit felkeresők életét.
A Borutca átadó ünnepségén Butta László, Tarcal polgármestere kiemelte, hogy a megújult épületeknek és utaknak köszönhetően Tarcal a falusi vendéglátásra jellemző kiadó szobától az ötcsillagos luxushotelig teljes palettával rendelkezik. Az eseményen jelen volt Panyi Miklós, a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára és Koncz Zsófia, az Energiaügyi Minisztérium miniszterhelyettese is. Utóbbi köszöntőjében újabb, fejlesztésekről is szót ejtett, a kerékpárút-hálózat kiépítéséről és egy pezsgőüzem létrehozásáról.
Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.
A 100 éves gyárat ellátó rendszer jövő márciusban lép működésbe.