A talajszilárdítás 35 százalékon áll, többek között 25 ezer cölöpöt is lefúrtak a földbe.
Lapunkban rendszeresen beszámolunk hazánk meghatározó energetikai beruházása, a Paks II. előre haladásáról. Most Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter adott rövid tájékoztatót Bécsből a munkálatokról. A tárcavezető, a Nemzetközi Atomenergiai-ügynökség (NAÜ) bécsi közgyűlésén, felszólalásában több más téma mellett a két atomerőmű blokk kivitelezéséről is beszámolt.
Röviden értékelve a paksi bővítés állását, többek között kifejtette: a munka szerinte jól halad, hamarosan megkezdődik a munkagödör ásása, a talajszilárdítás szintje 35 százalékon áll, míg az egyik nukleáris sziget alatt már el is készült, mintegy 25 ezer cölöpöt fúrtak le eddig a földbe.
- sorolta. Majd hozzátette, hogy ezzel párhuzamosan a kormányzat dolgozik a már meglévő négy paksi reaktor élettartamának meghosszabbításán is.
A miniszter az esemény alkalmából találkozott Alekszej Lihacsovval, a Roszatom vezérigazgatójával is, és szintén egyeztettek az óriásfejlesztés munkálatgairól.
Mint ahogy arról Szíjjártó Péter a Facebook-oldalán is beszámolt, a közeljövőben indul el egy újabb nagy munka, a talaj kitermelése egészen 27 méter mélységig és megkezdődnek a talajszilárdítási munkálatok a leendő 6-os blokk nukleáris szigete alatt is. Hozzátette:
most már több mint ezer ember dolgozik a munkaterületen, annak érdekében, hogy még az idei év vége előtt sor kerülhessen az első beton öntésére.
Azt is hangsúlyozta: a Roszatom együttműködése zavartalan a német, francia, svájci, magyar, amerikai és minden más nemzetiségű beszállítóval és partnerrel.
Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.
A 100 éves gyárat ellátó rendszer jövő márciusban lép működésbe.