2024.11.21, Csütörtök
Felkerült a bokréta Zalaegerszeg újabb autóipari gyárára
Fotók: Erdei Mihály/magyarepitok.hu

Felkerült a bokréta Zalaegerszeg újabb autóipari gyárára

magyarepitok.hu

2024.10.10. 11:42 - Szabó Ákos

A KÉSZ Csoport kivitelezi a Flex autóelektronikai fejlesztését, mely a ZalaZONE-nal együttműködésben valósul meg.

Hirdetés

A már harminc éves zalaegerszegi múlttal működő Flex újabb beruházással erősít a ZalaZONE ipari parkban. Most az amerikai-szingapúri vállalat egy nagyszabású fejlesztés fontos mérföldkövét érte el, mégpedig kifejezetten gyors tempóban, a KÉSZ Csoport tagja, a KÉSZ Építő és Szerelő Zrt. generákivitelezésében, a csoport számos alvállalkozója és stratégiai partnere részvételével.

 

 

Mindössze 5 hónappal ezelőtt, ez év május 29-én jelentették be a Flex kormányzati támogatással megvalósuló, 90 millió eurót meghaladó beruházását, amely több mint 65 millió euró értékben technológiai fejlesztést,

25 millió euró értékben pedig egy 10 000 négyzetméteres épület, benne 8000 négyzetméteres nagytisztaságú gyártócsarnok felépítését foglalja magába

- írják közleményükben.

 

 

Gyorsan követték egymást a fő mérföldkövek

A bejelentést követően, alig egy héttel később, június 4-én került sor az új gyár építésének megkezdését jelző, szimbolikus első mozzanatára, az első kapavágásra, majd két hónappal később, augusztus 8-án ünnepélyes keretek között helyezték el a gyár alapkövét.

A projekt, amelynek célja az elektromos és hibrid járművek nagyfeszültségű részegységeinek gyártására szolgáló, teljesen automatizált gyártósorok kiépítése, egyrészt a zalaegerszegi Zala B gyáregységben, valamint zöldmezős beruházásként a zalaegerszegi ZalaZONE Tudományos és Technológia Parkban, a ZalaZONE Ipari Park Zrt.-vel kooperációban valósul meg.

 

 

Szeptember 9-én, a csarnoképítés következő lépéseként, megtörtént az épület első tartóoszlopának beemelése, október 10-én délelőtt pedig elérkezett egy újabb jelentős mérföldkő, és tisztelegve a hagyomány előtt, megünnepelték azt, hogy az épület elérte a legmagasabb pontját.

Az épület átadását 2025-ben tervezik, mellyel több mint 210 új munkahely létesül, 20 állás a kutatás-fejlesztéshez kapcsolódik.

 

 

Hosszú távú steatégia eredménye

Péter Ágota, a Flex alelnöke felszólásában hangsúlyozta, hogy hosszú távú stratégia tervezés eredményeként valósulhat meg a projekt. Felhívta a figyelmet a kemény, kitartó munkára, külön megköszönte a cég partnereinknek a kooperációt, a megértést, a flexibilitást, valamint azt, hogy határidőre elkészültek az eseménnyel.

 

 

Azt is hangsúlyozta, hogy

a bokrétaünnep az építők ünnepe: ennek megfelelően kiemelte a ZalaZONE és a kivitelező KÉSZ Csoport munkáját is.

 

Trendfordító projekt

 

 

Dr. Háry András a ZalaZONE Zrt. vezérigazgatója trendfordító projektnek nevezte a 90 millió eurós beruházást - ahogy a zaol.hu is tudósításában is leírják. Az új, high-tech gyár jelenléte sok olyan lehetőséget nyit meg, amire építhetnek a jövőben – fejtette ki, majd hozzátette: a gyár helyszíne a park nyugati kapujaként kapcsolja össze szimbolikusan a ZalaZONE-t az ipari zóna másik részével.

 

 

Dr. Marton Pál, a kivitelező KÉSZ Építő és Szerelő Zrt. anyavállalata, a KÉSZ Holding Zrt. igazgatósági tagja elmondta: különösen büszkék arra, hogy a munkaterület átadás-átvételét követő alig három hónapon belül sikerült elérniük azt az pillanatot, amikor már szerkezetképes az épület. Megköszönte az összes olyan kolléga, alvállalkozó és kivitelezési szakember munkáját, aki ezt lehetővé tették, ugyanúgy mint ahogy a megrendelő és a ZalaZONE bizalmát is.

 

Három hónap alatt a bokrétáig

Ezt követően számokban is összefoglalta az elmúlt három hónapot. A kivitelezők

több mint 11 ezer négyzetméteren végeztek talajstabilizációs munkálatokat, ennek során 9300 köbméter földet mozgattak meg. A gyártócsarnok vasbeton szerkezete 130 oszlopból áll, amibe több mint 1300 köbméter betont dolgoztak be. A hamarosan épülő acélszerkezet pedig közel 300 tonna súlyt fog nyomni. 

 

 

Végül kifejtette: a 40 éves KÉSZ Csoport életében külön mérföldkő ez a projekt, ugyanis felismerve a piaci változásokat, a projektet elsősorban saját tagvállalataik, illetve stratégiai partnereik erőforrásaival kívánják megvalósítani. Így megemlítette a vasbeton szerkezetet gyártó és szerelő dvb Kft.-t, az acélszerkezetet gyártó KÉSZ Ipari Gyártó Kft.-t, az acélszerkezetet szerelő és a homlokzatot szerelő KÉSZ Metaltech Kft.-t és a Milestone Kft.-t, akik a munkavédelmi feladatokat látják el a munkaterületen.

 

 

Balaicz Zoltán, a város polgármestere hangsúlyozta: Zalaegerszegen éppen harminc esztendeje, 1994-ben jelent meg a folyamatosan és szisztematikusan fejlődött a beruházó Flex. Eredményei többek között a helyi közösséggel való összefogásban, a társadalmi felelősségvállalásban, valamint a szakembergárda utánpótlásában tükröződik. Végül Vigh László országgyűlési képviselő is üdvözölte a cég jelenlétét, ami, mint kifejtette, a helyi és a régió gazdasági fejlődését segíti elő. 

 

 

Galéria

Mi épül?KÉSZ CsoportZalaZONEFlexbokrétaünnep

Hírlevél

Hirdetés