Keresik a kivitelezőt a XVI. században épített vadnai öreg vízimalom belső tereinek felújítására és gépészetének működőképessé tételére, valamint az 1800-as években emelt istálló és parókia épületeinek rekonstrukciós munkáinak elvégzésére.
Átfogó turisztikai projektbe kezdene Vadna. A taváról is ismert, hatszáz lelkes, festő szépségű természeti környezetben fekvő község, felújítaná a település legrégebbi épületeit és mellette fejlesztené a Lovagi Parknak nevezett sportlétesítményeinek környezetét is.
A fejlesztési tervek egyik legizgalmasabb eleme a vízimalom épülete. Egészen az 1970-es évekig működött a Bán-völgyében megbúvó település ipari létesítménye. Az ötszáz éves épület, a legrégebbi építmény a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyében fekvő községben.
A források szerint egykor a Bán-patak vize hét malom kerekét hajtotta, napjainkra ezekből csak egyetlen maradt meg hírmondóként, Vadnán. A közbeszerzési értesítőben megjelent hirdetmény szerint a település az ódon épület külső felújítása után, keresi a belső terek felújítását elvégző kivitelezőt.
A projekt célja, amelyet uniós forrásokból finanszíroznának, hogy a malombelsőt eredeti formájában állítsák helyre. Az épület hasznos alapterülete 88,34 négyzetméter, amelyben a meglévő malomtechnológia felújításával, a hiányzó elemek pótlásával egy működőképes malomgépészeti rendszert alakítanak ki.
A jellegzetes gömöri stílusú malomépületben kapott helyet a mindenkori molnár otthona is. A kivitelezőnek a lehető leghitelesebben kell a malom eredeti elemeit helyreállítania. A mostani padlószerkezetet a hirdetmény szerint elbontják, újra cserélik. A projekt faanyagvédelmi szakértői felügyelet mellett zajlik majd, ennek egyik legfőbb oka, hogy szakvéleményt kell készíteni a kézzel faragott régi mestergerendák állapotáról. A malom belső terében megmaradt fa szerkezeti elemek különböző korúak, ahol lehetséges és szükséges ott megerősítik ezeket és szakszerűen konzerválják.
A malomtechnológiai terv szerint a meglévő elemek felújításával, pótlásával egy működőképes malomgépészei rendszert (gabona őrlését biztosító gépek, berendezések) alakítanak ki. A munkálatok befejezésével a tervek szerint a malom gépészetét két hajtóműves villanymotor működteti majd. Az épület külső oldalán megépül a vízikerék, amely egy épített medencében forog majd. Előbbi működtetéséhez a szükséges vízmennyiséget egy szivattyú juttatja fel a kerék tetejéhez. A malom vízikereke 4,0 méter átmérőjű és 0,8 m széles. A munkálatok során az őrlési rendszer elemeit is felújítják és helyreállítják.
A közbeszerzési hirdetmény szerint a malom belsején kívül, felújítják az 1800-as években épített egykori parókia és az istálló épületeit is. Az eredeti paplak L alaprajzú volt, egy átépítés során azonban egy részét lebontották. A parókia megmaradt, mintegy 32 négyzetméteres alapterületű épületén kívül, a megrendelő szeretné utólagos szigetelés és új épületgépészeti rendszer kiépítésével megóvni a közel 52 négyzetméter alapterületű istállót is. Az épületek környezetében közel 400 négyzetméteren térburkolat kialakítása is a kivitelező feladatai közé tartozik.
A fejlesztési csomag harmadik eleme a lovagi torna park előtt parkoló kialakítása. A nyertes ajánlattevőnek akadálymentes rámpát kell építenie. Ezenkívül a parkban játszótéri eszközöket, padokat és egy kerti hidat kell telepítenie. A feladatok között szerepel továbbá mintegy 310 négyzetméternyi területen térburkolat megépítése és közel száz növény telepítésén kívül egy 150 négyzetméteres terület füvesítése.
Csak az első ütemben 16 cég több mint 13 milliárd forint értékben hajt végre benne beruházást.
A PHOENIX Pharma a MERKBAU generálkivitelezésével Győrben egy hibrid raktár és irodaépületet épít fel zöldmezős beruházásban.