Nemzeti Fotóművészeti Múzeum nyílik a Liget Projekt keretében, miután átépítik a híres fotográfus, Klösz György egykori villáját.
Múzeummá alakítják át a magyar fotográfia kiemelkedő alakjának, Klösz Györgynek a Városligeti fasorban álló villáját. A Klösz-villát korábban a Városliget Zrt. vásárolta meg, hogy a magyar fotóművészet otthonává tegye az épületet és megfelelő környezetet biztosítson a fotótörténet hazai, mintegy hétszázezer műtárgyból álló gyűjteményének bemutatására.
A tárgyalásos közbeszerzési eljárásban február elejéig várják a rekonstrukciós munkálatok elvégzésére a cégek jelentkezését.
A Városligeti fasor 49. számú villájában nyílik meg az átépítés után a Nemzeti Fotóművészeti Múzeum. Az uniós közbeszerzési értesítőben megjelent hirdetmény szerint, a rekonstrukció során egy 1423 négyzetméter alapterületű kiállítóteret kell majd kialakítani a 3545 négyzetméteres alapterületű épületszinten. Az előcsarnok bő 100 négyzetméteres lesz a tervek szerint. A kiválasztott cégnek jelentős bontási munkálatokat kell majd elvégeznie, amely a falakat, a födémeket és az álmennyezeteket is érinti.
A feladatok között szerepel új fal- és padlóburkolat elhelyezése. Az épület gépészete is megújul, kiépítik a kiállítási tér légtechnikáját, a hő- és füstelvezetést. A munkálatok során a lapostető 450 négyzetméteren új szigetelést kap és kijavítják a 300 nm-nyi magastetőt is.
A villát a kiváló fotográfus, Klösz György építtette. Eredetileg egy módos kereskedő földszintes lakóháza állt a telken. 1894-ben miután a Klösz család megvásárolta az ingatlant, Schubert Ármin és Hikisch Lajos tervei alapján egy neoklasszicista villát emeltetett rá. A kétemeletes épületben az első szint a családi élet színterévé vált, a felső szintet üvegtetővel és üveghomlokzattal Klösz műterme foglalta el.
A családi vállalkozás idővel egy nyomdával is bővült, ami szintén itt működött. A második világháború után évtizedeken át itt készültek a Offset és Játékkártya Nyomda termékei és időközben jelentősen kibővítették az épületet. A rendszerváltás után irodaházként használták a villát.
Az átépítés után a tervek szerint a Nemzeti Fotóművészeti Múzeum költözik a falai közé.
Új térvilágítást kap és teljesen megújul a repülőgépek által használt G gurulóút egy szakasza.
A székelyföldi város önkormányzatának épületét kívül-belül korszerűsítik, 2026 őszére már visszanyerheti régi patináját.