Korszerűsítik és bővítik a Bogácsi Strand és Gyógyfürdő szolgáltatásait. Vizes játszóteret létesítenek, a négy évszakban használt medencékhez eső- és naptetők épülnek, valamint felújítják zuhanyzókat.
Valamennyi generáció számára lényeges fejlesztésekbe fognak a bogácsi gyógyfürdőben. A gyerekeknek vizes játszóteret alakítanak ki a fürdő központi területén. A kivitelező feladata csúszásmentes műgyantával borított és vízelvezetéssel rendelkező burkolt területen egy nagy méretű csúszda-komplexum megépítése. A vizes játszótér gépészetét egy földbe süllyesztett gépházban helyezik el. A közbeszerzésen a PEKA BAU 2000 Kft. ajánlatát ítélték a legkedvezőbbnek.
A Bükk lábánál fekvő Bogácson az 1950-es években kezdtek olajkutatásba. 1955 októberében a műszakváltást követően az egyik munkás ismeretlen indíttatásból meghúzta a kart, ami működésbe hozta a fúróberendezést. Az olajfúró a magasba emelte a férfit, aki a földre zuhant, hasonlóan a fúrószárhoz, amely az alapkőzeten egy olyan bevágást ejtett, ami megnyitotta az utat a repedéseken át a meleg víz előtt. Néhány évvel később a szakemberek már célzottan termálvíz után kutattak a területen, 485 méteres mélységben bukkantak a kénes termálvízre. Majd társadalmi munkában a helyiek kiásták az első medencét. A bogácsi víz azóta is töretlen népszerűségnek örvend a hazai és a külföldi vendégek körében. 1993-tól szinte folyamatosak a fejlesztések a fürdőben.
A fejlesztések részeként nyolc pezsgőágyat építenek be az egész évben használható iker-medencében. A beruházó célja, hogy az időjárástól függetlenítse a fürdőzési lehetőséget, ezért a medencék déli és keleti oldalára eső- és napvédő tetőt építenek. Ezeket az élményelemeket szintén egy új, földben elhelyezett gépház szolgálja ki.
A projektben szerepel még a zuhanyzó épületének átfogó felújítása és kibővítése. Utóbbi keretében egy nyilvános wc szárnnyal toldják meg az ingatlant.
Fejlesztik a fürdő területén lévő közműhálózatot és közvilágítást és korszerűsítik a szabadtéri wifi hálózatot is.
Az SZTE Gyermekklinika sebészeti blokkjának felújítását a Bodrogi Bau végezheti.
Hazánk egyik legrégebbi és legsokoldalúbb vízügyi műtárgya, a budapesti Kvassay-zsilip, a hozzá kapcsolódó erőmű felújítása és egy új szivattyútelep építése 2022-ben kezdődött el az Országos Vízügyi Főigazgatóság beruházásában.