A Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház 112 ágyas belgyógyászati tömbjét a Fejér-B.Á.L. Zrt. - Épkar Zrt. konzorcium építhette fel.
2022 márciusában tették le a Fejér-B.Á.L. Zrt. és Épkar Zrt. konzorciuma által épített Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház összesen több mint 6100 négyzetméteres, új tömbjének alapkövét, a munkákat pedig mi is folyamatosan nyomon követtük.
Télen már beszámolhattunk arról, hogy elkészült a legkorszerűbb kórtermeket felvonultató új épület: a külső munkálatok 2024. december 4-én megkapták a használatbavételi engedélyt az építési hatóságoktól; 2024. december 9-én pedig Megrendelői, Kórházi és Kivitelezői oldalról is megtörtént a projekt hivatalos műszaki-átadás átvételének lezárása. Jelen ünnepélyes átadás után az elkészült épületben megindulhat a betegellátás.
Felajánlotta segítségét a kivitelező F-É 2021 Konzorcium a kórház által beszerzett bútorok, berendezések és eszközök beszállításának koordinálására, az új épület bútorokkal való berendezését így az épületet minden részletében ismerők támogathatták, ami nagyban hozzájárult az utolsó elemek figyelmes elhelyezéséhez.
Jelentős esemény a teljes régió és különösen a megyeszékhely számára a Szent György Kórház bővítése, amint az ünnepélyes átadón, a FEOL beszámolója szerint elhangzott Vargha Tamás, Székesfehérvár országgyűlési képviselője, miniszterhelyettes köszöntőjében, Székesfehérvár is jelentős részt vállalt az új kórházi épület megvalósulásában - ezt erősítette meg Cser-Palkovics András polgármester is, rámutatva: akkor is fontos ennek a regionálisan is kiemelkedő intézménynek a támogatása, ha nem a város a kórház fenntartója. Merthogy
„ez jó a fehérváriaknak, a megye településein élőknek, de jó az agglomerációkban élőknek is”.
A város vezetője sokak mellett köszönetet mondott a kórház két korábbi főigazgatójának, Csernavölgyi Istvánnak és Bucsi Lászlónak, valamint a jelenlegi kórházvezetőnek, akik közösen érték el a tervezéstől a megvalósításig, majd pedig az üzemeltetésig az új tömb létrejöttét.
Nyul Zoltán, az Építési és Közlekedési Minisztérium magasépítésért felelős helyettes államtitkára arra mutatott rá:
„A cél, hogy ilyen minőségű beruházásokat tudjunk megvalósítani a következő időszakban is”
Szavaihoz pedig Takács Péter egészségügyi államtitkár így kapcsolódott: „az egészségügy ugyanis nem az a terület, ahol a munkát egyszer abba lehet hagyni. Mindig jön új kihívás, a mi dolgunk, hogy ezeket megoldjuk.”
Az új komplexumban helyet kap ülő- és álló-élménymedence, családi élmény- és családi pancsoló medence, felnőtt sport-tó, hullámmedence és vizes játszótér is.
Több mint kétezer négyzetméternyi területen újul meg a létesítmény.