A különleges kialakítású cégénydányádi kastélyt a Magyar Mélyépítő újította fel a Szamos-parti településen.
Megnyitották a látogatók előtt az európai uniós pályázati forrásból felújított cégénydányádi Kölcsey-Kende kastélyt. Az 560 millió forintos beruházást a Magyar Mélyépítő Építőipari és Szolgáltató Kft. végezte. Az épületet az 1900-as évek elejéről fennmaradt leírások alapján, műemlékvédelmi követelményeknek megfelelően újították fel.
Az energetika is a középpontban
Az 1833-ban klasszicista stílusban épült kastély többek közt
A kivitelező hajdúszoboszlói Magyar Mélyépítőt 2010-ben alapították, a cég legutóbbi éves nettó árbevétele 2,3 milliárd forint volt.
Kölcsey-idézet díszíti a homlokzatot
Az épület jövőben múzeumi formában, turisztikai bemutatóhelyként működik, a kastély négy terme lesz az irodalmi, történelmi és természetrajzi kiállítási tér. A kétszintes, különleges kialakítású, többszárnyú kastély homlokzatát az ősi família legnevezetesebb tagjának, Kölcsey Ferencnek, a Himnusz költőjének verssorai díszítik.
Tervezési szakaszba léphet uniós források felhasználásával a Zöld Kör projekt. Az elképzelés szerint egy körkörös, 2+1 sávos forgalmi rendszerrel építenék ki a belvárosi körgyűrűt, amely a számítások szerint mérsékelhetné a torlódásokat.
A Paks és Kalocsa között létrejött, 946,2 méter hosszú, 10 támaszú híd az egész hídépítő szakma számára történelmi jelentőségű.