A Szent Márton-terv újabb lépéseként megújul a félmillió tárgyat őrző szombathelyi múzeum és a parkja.
A homlokzatfelújítás közbeszerzésén nyertes Roseber Kft., DCS-BAU Kft. és RTN Plusz Nonprofit Kft. alkotta konzorcium eredeti állapotának megfelelően állítja helyre az 1908-ban épített múzeum homlokzatát és tetőszerkezetét. Az épület emellett új nyílászárókat és lépcsőzetet kap. A Savaria Múzeum régészeti, néprajzi, történeti és természettudományi gyűjteményeiben mintegy félmillió tárgyat őriz.
A múlt század elejének hangulatát idézi majd a régi fényképek alapján megszépülő liget is. Új utcabútorzatot kap az egész park, a közvilágítási rendszer megduplázódik, és historizáló jelleggel új kandeláberek kerülnek a parkba. A Széll Kálmán utca és Wesselényi utca felől zárható kapukkal kiegészítve újraépítik a Haidekker típusú kerítést. A múzeumkert területén helyreállítják a mára csak fotókon fennmaradt hattyúházat is. A kert felújításának kivitelezője a Szompark Kft., a munka költsége 150 millió forint.
A beruházás teljes költsége 360 millió forint, az átadás október végére várható.
A Szent Márton születésének 1700. évfordulójára meghirdetett Szent Márton-terv 5 milliárdos fejlesztést hoz Szombathelyre. Tavaly ennek keretében rekonstruálták a Szent Márton templomot, emellett megújul a püspöki palota és székesegyház is.
A Lecpes Kft. munkájával a megyeszékhely belvárosának közelében alakítanak ki rekonstrukcióval, valamint a korábbi építészeti koncepcióhoz illeszkedő új épületrésszel szociális intézményt, a beruházás az ütemterv szerint halad.
A Layher különböző rendszerelemeinek jó kombinálhatósága és az Allround rendszer rugalmassága nélkül a projekt megvalósítása lehetetlen küldetés lett volna.
Minden idők egyik legkomplexebb állványtervezési feladatára került sor, hiszen egy olyan szerkezetet kellett megvalósítani, amely képes körülbelül 80 tonna terhet elbírni egy 26 méter fesztávú hídszerkezeten.