A Construma OTTHONDesign pavilonjában a tavalyi bemutató nagy sikere után felépítették a teljesen automatizált Jövő Otthonát 150 négyzetméteren.
A Jövő Otthona korábban csupán egy kiállítás volt a Construmán, azonban idén valósággá – és egyben virtuális valósággá – is változott, miután felépítették a Hungexpón rendezett szakmai vásár F pavilonjában.
A teljes mértékben számítógéppel vezérelt luxuskategóriás modellakást mintegy kiterítve alakították ki két szinten, hogy egyben átlátható legyen az érdeklődők számára is. Azoknak, aki azt szeretnék megnézni, hogy a hétköznapi életben hogyan nézne ki a jövő otthona, rendelkezésére áll a demószoba. Ott egy háromdimenziós szemüveg és egy alkalmazás segítségével megtekinthetik a virtuális valóságban is, hogy milyen lenne bejárni az eredeti tervek szerint kialakított lakást.
A világítás, a fűtés és még a zenehallgatás is egy integrált számítógépes irányítóközponton keresztül vezérelhető a Jövő Lakásában, amit akár telefonon, táblagépen, illetve hangvezérléssel is lehet irányítani. A kiállítás kialakításához számos olyan az iparágban jelentős cég nyújtotta a segítségét, mint az IKEA, a Mercedes Benz Smart, vagy a hazai építőanyag-gyártásban fontos szerepet betöltő Mapei Kft is.
Az okoslakás-tárlaton tágas skandináv stílusban mutatják be a modern technológiákkal és alkotóelemekkel harmóniát alkotó természetes alkotóelemeket is. Világos, könnyen áttekinthető tereket hoztak létre, ahol a technológia az embert szolgálja ki. A kiállítás filozófiája szerint mind a szakmabeliek, mind a lakásépítők közös felelőssége, hogy az életminőséget mindig szem előtt tartsák a lakóterületek felépítésekor és berendezésekor is.
Rangos elismerésben részesült a bim.GROUP mérnökeinek tervezése: Greentech Solar Parking regionális elsőként tovább lépett a nemzetközi versenybe.
A Siemens, a Volvo és a Metzner két épületet bontott le, összesen 3 300 m² alapterületen, közel 25 000 m³ térfogattal. A keletkezett 12 800 tonna anyagot szinte teljes egészében újrahasznosították, ezek a helyszínen szolgálnak alapanyagként az új építkezés során.