Napi 42 ezer autóval csökkenhet a fővárosi hidak forgalma az új híd által, amit a szakértő szerint nem lenne érdemes délebbre vinni.
A Magyar Idők egy közlekedési szakértő segítségével járta körbe a Budapest új hídjaként megépülő Galvani-híd beruházását, melyre nemrég írták ki a tervpályázatot.
Andó Gergely, a Közlekedésvilág szaklap főszerkesztője elmondta, az új hídnak az rendeltetése, hogy könnyítsen a jelenleg túlzsúfolt Rákóczi híd és a Hungária körút forgalmán. „Ebből a szempontból nincs jelentősége annak, hogy a Rákóczi híd és az M0-s déli híd között hol épül, az a fontos, hogy az oda vezető utak megfelelő kapacitással rendelkezzenek” – hangsúlyozta az újságíró. A sajtóban megjelent kritikákra reagálva hozzátette, a Galvani út, az Andor út és az Egér út közvetlen kapcsolatot ad a hídnak az M1-M7 bevezetőjéhez, ami egy ettől délebbre eső híd esetén nem teljesülne a Rózsavölgy kertvárosa és kisutcái miatt.
A hídról a pesti oldalon levezető útnak alul- vagy felüljáróval kell majd kereszteznie az ott fekvő vasúti létesítményeket. A továbbiakban a nyomvonal az Illatos úton éri el a Határ utat, majd azt követve az Üllőit, majd folytatódik a Jászberényi útig. Ezt a vonalat folytatva a szakértő egy olyan folyosót vázolt fel, ami összességében az M1-M7 bevezetőjétől egészen az M3-asig biztosítana átjárhatóságot. „A további fejlesztések során kiépülhet a Fehér út–Nagy Lajos király útja vonalában egy külső körút, amely a Hungária-gyűrű mellett, azzal párhuzamosan kínál alternatív útvonalat.”
A hatástanulmány adatai szerint az új híd kiépülésével naponta 42 000 gépjárművel csökken a belvárosi hidak, illetve napi 8 ezer autóval az Üllői út forgalma. A csatlakozó utak rendszerével új fővárosi, déli körgyűrű alakulhat ki, közvetlen összeköttetést teremtve Újbuda és Csepel, Ferencváros, valamint Kispest és Kőbánya között.
Több száz kilométer autópálya, és mintegy 200 híd, illetve felüljáró átfogó felújítására kerül sor az elkövetkező időszakban.
A SWIETELSKY épít új csomópontot az agglomerációs városban.