Mintegy 9 milliárd forintnyi uniós támogatással építik fel a katasztrófaelhárítás új hazai gyakorlóterületét.
Jelentős vízügyi beruházást jelentettek be: a tartós és elhúzódó árvízhelyzetekben kialakuló veszélyes helyzetek szimulálására és elhárítására alakítanak ki Szolnokon egy gyakorlópályát – fejtette ki a sajtónak Lovas Attila, a Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság (Kötivizig) igazgatója. A szervezet és az Országos Vízügyi Főigazgatóság együtt közel 9 milliárd forintnyi projektet indít el a Tisza holtágából 1862-ben kialakított Millér partjai mentén.
A beruházásban kialakítanak egy szabályos hatszög alakú árvízvédelmi töltést, melynek három szakasza egyforma, a többi pedig eltérő magasságú. Az így kialakuló, vasbeton falakkal két részre osztott medencéket akár 1200 köbméter vízzel is fel tudják majd tölteni alkalmanként.
Ennek a pályának a segítségével mesterségesen elő lehet majd idézni a veszélyhelyzetek körülményeit és fel lehet készülni a fontos árvízvédelmi feladatokra: 14 féle tevékenység gyakorlására lesz lehetőség.
A védelmi gyakorlatok során többek között nyomás alatti töltésmagasítási feladatokat is elvégezhetnek a katasztrófavédelmisek.
A fejlesztés az uniós Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program (KEHOP) támogatásával készül majd el.
Két patak mederrendezését valósítaná meg Zalaegerszeg. A Nagypáli-pataknál záportározókat építenének, míg a Ságodi-pataknál egy 900 méteres szakaszon átalakítják a medret, hogy szabályozottan, károkozás nélkül elvezethessék a csapadékvizet.
A projekt jelentős fejlesztés, mellyel javult a Győr-Moson-Sopron vármegyei település környezete és az ott élők életminősége.