A Kötiviép’B a körtvélyesi szivattyútelepet és a környező infrastruktúráját készíti fel a klímaváltozás kihívásaira.
Egy fontos csongrád-csanádi fejlesztésről érkeztek a hónapban új adatok az országos vízügy alsó-tiszai igazgatósága (ATIVIZIG) jóvoltából, mely közleményt tett közzé a Hódmezővásárhely térségében haladó körtvélyesi szivattyútelep-beruházásról. A projekt, melyet a hazai vízügyben meghatározó szerepet játszó Kötiviép’B Kft. munkájával valósítanak meg, mintegy nettó 2,17 milliárd forint értékben valósul meg.
A projektben átépítik a körtvélyesi telepet, melynek bontási munkák is a részei, majd pedig a kivitelezés befejeztével négy szivattyúval, 3,2 köbméter/másodperc kapacitással fog működni a megújult létesítmény.
Továbbá többek között még átadnak
Illetve 160 méteren végeznek el töltésfejlesztési munkákat.
Az ATIVIZIG tájékoztatója szerint a Kötiviép’B a nyomócsőbontás II. ütemének munkálatait megkezdte. A gátoldal hullámverés elleni védelmét is elbontották, a töltés humuszolása és építése (beleértve a lépcsőzést, terítést, tömörítést) pedig véget is ért. A szívómedence és a szivattyúakna földmunkája folyamatban van.
A Kenyere-éri zsilipnél a földmunkák, az ágyazat és a fenéklemez vasszerelésével készültek el, a mederburkolatban az alaplemez földmunkáit, az ágyazat készítését, valamint az alaplemez vasszerelését és betonozását is befejezték.
Eközben a telephely rendezési munkák, az agyag behordása és deponálása folyamatosan zajlik, ugyanúgy, mint a mentett oldali műtárgyak építési munkaterének vákuumkutas talajvízszint csökkentése.
Kékinfrastruktúra fejlesztést zárt le Letkés uniós támogatással.
Két patak mederrendezését valósítaná meg Zalaegerszeg. A Nagypáli-pataknál záportározókat építenének, míg a Ságodi-pataknál egy 900 méteres szakaszon átalakítják a medret, hogy szabályozottan, károkozás nélkül elvezethessék a csapadékvizet.