Az összesen 56 kilométernyi autópálya három szakaszban épül meg, teljessé teszi az M3-as és a szlovák határ, egyben Miskolc és Kassa gyorsforgalmi összeköttetését.
A TED-en kihirdették az M30-as autópálya újabb szakaszára kiírt közbeszerzés eredményét. A hirdetmény szerint a Miskolcot az EuroAszfalt Kft. által nemrég átadott, határ melletti szakasszal összekötő útvonal három részben valósul meg:
Az M30-as autópálya korábban átadott 30 kilométeres szakasza Miskolcot csatolta be az M3-ashoz. A Miskolc utáni folytatása Borsod-Abaúj-Zemplén megye északi felével és a Kassára vezető szlovák R4 gyorsforgalmi úttal teremt kapcsolatot, kiváltva a régi 3-as főutat.
A hirdetményből kiderül, mindhárom szakasznál kétszer kétsávos autópálya jön létre 26,6 méteres koronaszélességgel és burkolt üzemi sávval (vagyis leállósávval). A szerződés végleges nettó összértéke az első szakasz esetében 39,944 milliárd forint, a másodiknál 75,394 milliárd, míg a harmadiknál 63,981 milliárd forint.
Az első 10,4 kilométeres szakasz új nyomvonalon épül meg, két különszintű csomóponttal, négy felüljáróval és három aluljáróval és egy kétoldali tengelysúlymérő állomással.
A szintén új nyomvonalon létesülő második szakaszon is két különszintű csomópont épül ki, továbbá tíz felüljáró, 11 aluljáró, egy vadátjáró és zajárnyékoló fal. Itt egy kétoldali komplex pihenőhely is létrejön, valamint a nyertes feladata az encsi autópálya mérnökség kivitelezése. Ugyanakkor a projekt részét képezi
az Abaújdevecser és Forró közötti, az Encs és Forró közötti kerékpárút, továbbá az Encs és Abaújdevecser közötti gyalog-és kerékpárút kivitelezése.
A harmadik szakaszon is két különszintű csomópont épül, valamint 16 felüljáró és négy aluljáró. Itt kettő kétoldali egyszerű pihenőhely is létrejön, valamint zajárnyékoló fal létesül. A projekt részét képezi többek közt hét patak medrének korrekciója is.
A WEST HUNGÁRIA BAU Kft. vezetőségének tagjai maguk is végig járták a szamárlétrát, így pontosan tudják, milyen háttérre van szükség a gyors és profi szakmai munkához. Ennek a csapatnak a tagjaként Dénes Balázs műszaki előkészítőként kezdett dolgozni az akkoriban még regionális vállalatnál, ma pedig már tulajdonosként tekintette át a kedvünkért a magyar magasépítés zászlóshajója működésének legizgalmasabb részleteit.
Hamarabb épül fel a vártnál a BYD-gyár, 2025 második felében legurul az első autó a gyártósorról. Szegedtől Ceglédig fejlesztések várhatóak a MÁV 140-es vasútvonalán, a röszkei határátkelő pedig kínai hitelből válik a schengeni térség legjelentősebb szárazföldi határátlépő pontjává. Bővítik a közműszolgáltatásokat, lakóövezetet alakítanak ki és végül, de nem utolsósorban Szeged hídjait is fejlesztik.