Az eddigi geotermikus forrást most biomassza alapú energiával egészítik ki, így érik el, hogy a teljes fűtési igényt megújuló energiával fedezzék.
Továbbfejlesztik a Tolna megyei Tamásiban több mint egymilliárd forintért kiépített geotermális fűtési rendszert: biomassza alapú megújuló energia felhasználásával egészül ki. Az önkormányzat 1,3 megawatt teljesítményű, faaprítékos kazánt állít üzembe a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) 220 millió forintos támogatásával - közölte Széles András, a város alpolgármestere.
Tamásiban 2015-ben építették ki a termálvizes fűtési rendszert, amely 47 Celsius fokos vízzel látja el a város közintézményeit. A geotermikus forrás 16 ezer gigajoule-nyi, földgázból nyert energiát vált ki, amely a szükséges energiamennyiség 70 százaléka.
Az idei fűtési szezonra elkészülő beruházással a maradék 30 százalékot, mintegy 6800 gigajoule mennyiséget is megújuló energiával állítják elő. A kazánban évente 200 tonna faaprítékot használnak majd fel.
A beruházásban két új különszintű csomópontot létesítenek; Görbeháza elkerülő utat kap.
Az EuroVelo vasfüggöny-vonalának és a magyar kerékpárút-hálózatnak is része lett a természetközeli szakasz.
A horvát határig vezető, mintegy 20 kilométeres szakaszt a Strabag és a Duna Aszfalt építi; teljessé válik egy fontos európai közlekedési folyosó magyarországi szakasza.