A váci cég környezetvédelmi vetélkedőt szervez középiskolásoknak, mely során bepillantást nyerhetnek a gyár életébe és értékes nyereményekkel is gazdagodhatnak.
A Duna-Dráva Cement Kft. (DDC) két éve rendezte meg először a gyárlátogatással egybekötött Zöld Alternatíva csapatvetélkedőt, mely akkor nagy sikerrel zárult, s melynek célja, hogy felhívja a figyelmet a fenntarthatóság fontosságára. Most újra itt a lehetőség, hogy Vác vállalkozó kedvű, kihívásoktól vissza nem rettenő középiskolásai összemérjék tudásukat és kreativitásukat a környezetvédelem terén. A jelentkezés már elindult.
A csapatverseny a cementgyárak csúcstechnológiáját és a fenntartható gazdálkodásban vállalt szerepüket mutatja be izgalmas, ugyanakkor elgondolkodtató feladatok segítségével. A résztvevők betekinthetnek a cementgyár hightech környezetvédelmi beruházásának kulisszái mögé, megismerhetik a DDC technológiáját, az alternatív tüzelőanyag felhasználásának módjait és a tudatos cementgyártás folyamatát.
A versenyben a résztvevőknek két körben kell bizonyítaniuk: az első szakaszban a DDC környezetvédelmi fejlesztésével kapcsolatos kérdőívet kell kitölteni és egy kreatív csapatvideót forgatni; majd a legjobban teljesítő csapatok a döntőbe kerülve szórakoztató, ugyanakkor kihívásokkal teli vetélkedőn mérhetik össze tudásukat, ügyességüket és rátermettségüket. Az első helyezett csapat minden tagja egy-egy Apple iPad mini táblagépet vihet haza, a második helyezettek jutalma egy-egy digitális fényképezőgép, míg a harmadik legjobban teljesítő csapat mp3 lejátszókat kap.
A játékra váci, 9-12. évfolyamos középiskolák ötfős csapatai jelentkezhetnek, nevezni a DDC honlapján lehet 2017. március 1-ig. A versenyről további információ a Duna-Dráva Cement Kft. Facebook oldalán is található.
Fájlnév/Méret/Feltötve | Letöltés |
A versenykiírás részletei (image/jpeg) 267.99 kb |
A WEST HUNGÁRIA BAU Kft. vezetőségének tagjai maguk is végig járták a szamárlétrát, így pontosan tudják, milyen háttérre van szükség a gyors és profi szakmai munkához. Ennek a csapatnak a tagjaként Dénes Balázs műszaki előkészítőként kezdett dolgozni az akkoriban még regionális vállalatnál, ma pedig már tulajdonosként tekintette át a kedvünkért a magyar magasépítés zászlóshajója működésének legizgalmasabb részleteit.
Hamarabb épül fel a vártnál a BYD-gyár, 2025 második felében legurul az első autó a gyártósorról. Szegedtől Ceglédig fejlesztések várhatóak a MÁV 140-es vasútvonalán, a röszkei határátkelő pedig kínai hitelből válik a schengeni térség legjelentősebb szárazföldi határátlépő pontjává. Bővítik a közműszolgáltatásokat, lakóövezetet alakítanak ki és végül, de nem utolsósorban Szeged hídjait is fejlesztik.