A vállalat izgalmas alkotóműhely megvalósulását támogatta az egyetemen, emellett folyamatosan azon dolgozik, hogy az eredményes diákoknak munkalehetőséget biztosítson.
Ötnapos interaktív programsorozatot támogatott novemberben a győri Széchenyi István Egyetemen (SZE) az A-Híd Zrt. Az Érkezés Győrbe című környezetalakító műhelyen az Építész-, Építő- és Közlekedésmérnöki Kar hallgatói, valamint a Hild József Építőipari Szakgimnázium diákjai a város vasútállomásának környékére dolgoztak ki városfejlesztési koncepciókat. A hallgatók feladata az volt, hogy a koncepciókban javítsák a városba érkezés körülményeit 2023-ban, amikor Győr Európa kulturális fővárosa lehet.
A Tudományos Diákköri Tanács (TDT) szervezésében, szakemberek mentorálása mellett létrejött program fontos hozománya, hogy a különböző szakterületek hallgatói közösen gondolkodva oldottak meg feladatokat, az interdiszciplináris csapatmunka a későbbi valós munkavégzést modellezte. Emellett felhívta a figyelmet a mérnökök szerepére és felelősségére az épített környezet alakításában, miközben a hallgatók kooperációs, kommunikációs készségei is fejlődtek. A környezetalakító műhely az A-Híd támogatása mellett az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából, az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által meghirdetett NTP-HHTDK-18-0052 kódszámú pályázati támogatásból valósult meg.
A workshoppal párhuzamosan még egy fontos program lezajlott szintén a TDT szervezésében: megtartották a Tudományos és Művészeti Diákköri Konferenciát (TMDK) és Tehetségnapot. A több szekcióból álló program egyik fórumán az A-Híd személyesen is képviseltette magát: Gosztola Dániel, a cég munkahelyi mérnöke (egyben a SZE mesterszakos hallgatója) beszámolt az A-Híd és az egyetem már hosszabb ideje fennálló kapcsolatáról, az ipari és oktatás-kutatási szinergia erősödéséről a két szervezet között.
Előadásában kiemelte: az egyetemmel közös GINOP-os kutatásban – melyről korábban a Magyar Építőkön is beszámoltunk – szabadalmaztattak egy technológiát, aminek segítségével anélkül valósítható meg hídépítés, hogy zavarni, terelni kellene az alatta haladó forgalmat. A kutatáshoz és a cég egyéb tevékenységeihez folyamatosan igyekeznek bevonzani az új munkaerőt. Erre Gosztola Dániel maga is jó példa, hiszen idén került az A-Hídhoz, miután korábban megnyerte a TMDK-t.
Hogy az átlagon felül teljesítő hallgatókat motiválják, idén az A-Híd pénztámogatást és ajándékcsomagot ajánlott fel a TMDK dobogós helyezettjeinek. Emellett szerepet vállalnak már a középiskolások orientációjában is, szeretnék javítani a szakma imidzsét, megfordítani az építőmérnök hallgatók számának csökkenését. Az A-Híd a SZE-vel a továbbiakban is tervez közös szakmai programokat, támogatásokat, akár egy konferencia megszervezését is elképzelhetőnek tartják.
Az előteljesítésnek köszönhetőn többek közt több száz további ülőhelyet is értékesíteni tudnak az idei Magyar Nagydíjra. Hétfőn részletes beszámolót adtak a sajtónak a Market Építő és a Bayer Construct generálkivitelezésében zajló projektről.
A BuildEXT kimondott célja a diplomapályázattal, hogy a hazai iparág digitalizációja már az egyetemi évek alatt kézzelfogható valósággá váljon.