Az elmúlt évtizedek legnagyobb hazai építési beruházásának főszereplői egy mini futballtornán tesztelték az új nemzeti stadion gyepét.
Pénteken tesztmérközéseket rendeztek a ZÁÉV Zrt. és a Magyar Építő Zrt. generálkivitelezésével felépített Puskás Arénában. A 65 ezer férőhelyes nemzeti stadionban az építésben részt vevő szervezetek mérkőztek meg egy minitornán. A november 15-i hivatalos megnyitó előtt - melyre hétfő délig minden jegy elkelt - ez volt az első olyan alkalom, amikor futballcsapatok léptek a pályára.
A tornán
A győztesnek járó serleget Fürjes Balázs, az építés irányításáért felelős kormánybiztos emelhette a magasba, miután az általa képviselt KKBK és az NSK közös csapata megnyerte a tornát.
A próbamérkőzéseken az összes tesztelt rendszer, így többek közt a hang, a fény és a beléptetés is rendeltetésszerűen működött. Az eseményen négy alacsonyabban fekvő szektort nyitottak meg a szervezetek képviselői számára. A próbameccseket a több száz néző mellett a helyszínen tekintette meg Orbán Viktor miniszterelnök is.
A lapunk által fotógalériával és videóval is bemutatott új aréna projektjében a műszaki ellenőri feladatokat az Óbuda Group és a Főber Zrt. látja el, a tervezési munkákat a Közti Zrt. végezte el, a stadion vezető tervezője Skardelli György. A kivitelezés során a KÉSZ Ipari Gyártó Kft. készítette és szerelte az acélszerkezetet, míg a szerkezetépítés feladait a West Hungária Bau Kft. és az Épkar Zrt. oldotta meg.
Sok helyen csak a kirakatba teszik ki a BIM-et, miközben valós adatokat komplexen egyelőre nem igazán lehet nyerni belőle a magyar építőipari projektek kivitelezésében. Ezt a helyzetet felülírva kezdte el a WEST HUNGÁRIA BAU Kft.-nél a generálkivitelezés komplex BIM-rendszerű, hazánkban még gyerekcipőben járó digitalizációját Czelter Péter. Százszázalékig a gyakorlati megoldásokra összpontosít, melyek megszüntetik a papíralapú számolgatásokat és a párhuzamosan futtatott számítógépes táblázatok sokaságát.
A létesítmény a MÁV Zrt. beruházásában, a Magyar Építő Zrt. kivitelezésével valósul meg.
Az 1904-ben átadott Magyar Királyi Pénzügyminisztériumot a várnegyed egyik legértékesebb épületegyütteseként, műemléki hitelességgel újítják fel.