A rekordgyorsaságú projektben a Bayer Construct saját beruházásban kivitelez lakásokat a volt SZOT-üdülő helyén.
Elérte legmagasabb pontját a Bayer Construct vállalatcsoport saját fejlesztésében és kivitelezésében megvalósuló, 50 lakásos társasház Balatonlellén. A Napfény Resort nevet viselő építmény az egykori SZOT-üdülő helyén, közvetlenül a vízparton jön létre.
A projekt bokrétaavató ünnepségén kiderült, a 2019 októberében kezdődött fejlesztés keretében a szocializmus időszakában létrejött balatonlellei üdülőépületet lebontották. A helyén egy modern, energiatakarékos, közvetlenül a szabadstrandhoz kapcsolódó, felsőkategóriás társasház és a hozzá tartozó parkoló épül.
A két épületrészből álló projekt egyik különlegessége, hogy az A-épületrész földszint plusz hét emeletes magasságával Balatonlelle legmagasabb épülete lesz, természetes örökpanorámával a tóra. Az épület modern és innovatív dizájnt, illetve letisztult forma- és színvilágot kap. Mindkét épületrész legfelső emeletén különleges penthouse lakások kapnak helyet.
A beruházás különlegessége, hogy
a magyar tulajdonú Bayer Construct projektjében nemcsak Magyarországon, de Közép-Európában is először vetették be a betonacél hálós szerkezeti építést.
Ennek során a teljes falszerkezet betonacél szerelését kiváltották, így a munkafolyamatoknál szokásos munkaerőállomány felével sikerült kétszeres kivitelezési sebességet produkálni.
A közel nulla energiaigényű, már a 2021-ben éltebe lépő energetikai követelményeknek is megfelelő, teljesen bútorozott, azonnal beköltözhető otthonokat jövő év második felében vehetik majd át a tulajdonosok, de előzetesen már július augusztustól regisztrálhatnak az érdeklődők.
A WEST HUNGÁRIA BAU Kft. vezetőségének tagjai maguk is végig járták a szamárlétrát, így pontosan tudják, milyen háttérre van szükség a gyors és profi szakmai munkához. Ennek a csapatnak a tagjaként Dénes Balázs műszaki előkészítőként kezdett dolgozni az akkoriban még regionális vállalatnál, ma pedig már tulajdonosként tekintette át a kedvünkért a magyar magasépítés zászlóshajója működésének legizgalmasabb részleteit.
Hamarabb épül fel a vártnál a BYD-gyár, 2025 második felében legurul az első autó a gyártósorról. Szegedtől Ceglédig fejlesztések várhatóak a MÁV 140-es vasútvonalán, a röszkei határátkelő pedig kínai hitelből válik a schengeni térség legjelentősebb szárazföldi határátlépő pontjává. Bővítik a közműszolgáltatásokat, lakóövezetet alakítanak ki és végül, de nem utolsósorban Szeged hídjait is fejlesztik.